Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy tablet Panasonic certyfikowany do pracy ...

Nowy tablet Panasonic certyfikowany do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

Gdy w świecie Windows mowa jest o Panasonic, można być pewnym, że chodzi o jakiś pancerny sprzęt do zadań specjalnych. O kolejnych osiągnięciach Japończyków pisaliśmy na łamach CentrumXP wielokrotnie - ostatnio prezentując np. fabrykę, w której powstają i poddawane są testom wytrzymałościowym Toughbooki i Toughpady. Nie inaczej będzie dziś. Panasonic wprowadza bowiem na rynek nowy model tabletu z Windows 10 Pro, tym razem przystosowany do pracy w nieco innych, choć nadal bardzo ekstremalnych warunkach.

Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX

Toughpad FZ-G1 ATEX, bo takie oznaczenie przyjął nowy tablet, już samą nazwą sugeruje, do czego został stworzony. ATEX (fr. Atmospheres Explosibles) to dyrektywa unijna, która definiuje wymagania dla produktów przeznaczonych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Gdzie więc można będzie zabrać tego 10-calowego pancerniaka? Na przykład do kopalni lub wszędzie tam, gdzie może dojść do eksplozji gazów, oparów albo pyłów. Pracować w tych potencjalnie niebezpiecznych warunkach nie można na byle czym. Toughpad oferuje więc 14-godzinną pracę na jednym ładowaniu (wymienialnej!) baterii oraz już nie najnowszy, ale wciąż dający radę procesor 6 generacji Core i5-6300u vPro. Wszystko to działa oczywiście pod kontrolą pełnego Windows 10 Pro.

Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX

Jako że mówimy o Toughpadzie, urządzenie spełnia wiele innych wymagań do pracy w warunkach ekstremalnych. Poświadczają to certyfikaty MIL-STD 810G i IP65. Tablet można skonfigurować do pracy z czytnikiem kodów kreskowych 2D, GPS, micro SD, dwoma portami USB 2.0, przewodowym LAN i czytnikiem inteligentnych kart. Panasonic o swoim nowym produkcie mówi, że jest to jego "najbardziej wszechstronne jak dotąd urządzenie mobilne ATEX, zapewniające pracownikom mobilnym w branżach o kluczowym znaczeniu bezpieczeństwa dostęp do takich samych poziomów mocy obliczeniowej, funkcjonalności i designu, na jakie mogą liczyć inni pracownicy. Jest to w swej istocie bezpieczne urządzenie, które nie musi iść na kompromisy między funkcjonalnością i elastycznością".

Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX trafi do sprzedaży w lutym tego roku. Jego ceny rozpoczynać się będą od 3028 funtów (ok. 14370 zł).

Krzysztof Sulikowski
30 stycznia 2018, 23:29
822
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 stycznia 2018, 23:29
822
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.