Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Office na iOS z funkcją współpracy w czasie r...

Office na iOS z funkcją współpracy w czasie rzeczywistym i obsługą drag-and-drop

Office dla systemu iOS dostępny jest publicznie już od prawie 5 lat. Pakiet jest stale rozwijany, bowiem współcześnie coraz więcej pracy wykonujemy mobilnie - na ekranie smartfona lub tabletu. Niezależnie, czy w danej chwili działamy na PC, komputerze Mac, czy urządzeniu mobilnym, oczekujemy, że aplikacja za każdym razem będzie działała tak samo. W takim tonie utrzymana jest najnowsza aktualizacja Office dla użytkowników iPhone'ów i iPadów.

Office dla iPhone i iPad

Dzisiejsza aktualizacja Office dla urządzeń z iOS skupia się na nowych dla tej platformy rozwiązaniach, obejmujących aplikacje Word, Excel, PowerPoint oraz OneDrive. Sprawdźmy, co dokładnie się zmieniło:

 • Współpraca nad dokumentami Word, Excel i PowerPoint w czasie rzeczywistym: Office 365 zapewnia pokaźny zestaw narzędzi do współpracy między osobami, zespołami i całymi organizacjami. Dzięki funkcji współpracy w czasie rzeczywistym możliwa staje się wspólna edycja dokumentów przez wiele osób, logujących się z różnych urządzeń jednocześnie. Pozwala to również dowiedzieć się, kto jeszcze i w danej chwili tworzy zmiany w dokumencie, sprawdzić, gdzie pracuje, i śledzić zmiany z opóźnieniami rzędu kilku sekund. Scenariusze współtworzenia są też dostępne w Office Online i najnowszych wersjach Word, Excel i PowerPoint dla komputerów PC i Mac. Warto przypomnieć, że wszystko to jest możliwe dzięki przechowywaniu dokumentów w OneDrive lub SharePoint.
 • Przeciągnij-i-upuść pliki w OneDrive: o funkcji pisaliśmy już wcześniej w kontekście aktualizacji OneDrive dla iOS. Warto temat nieco przybliżyć. Często zdarza się, że nasze pliki są rozproszone między różnymi folderami lub nawet usługami i aplikacjami. Jak się w tym połapać? Najlepiej zacząć od organizacji. Teraz można przeciągać pliki (drag-and-drop) pomiędzy folderami w OneDrive, a nawet z OneDrive do witryny SharePoint, dzięki czemu dajemy do nich natychmiastowy dostęp naszym współpracownikom. Na iPadzie można ponadto przeciągać pliki z innych aplikacji (np. iMessage) do OneDrive i przeciągać pliki z OneDrive do innych aplikacji.
 • Office dla iPhone i iPad

 • Przeciągnij-i-upuść zawartość między Word, Excel, PowerPoint i OneDrive na iPadzie: Jednym z najczęstszych problemów podczas pracy z dokumentami jest dodawanie tekstu, zdjęć, wykresów i innych obiektów z różnych źródeł. Od teraz, gdy pracujemy z Office na iPadzie, nie stanowi to problemu. Z łatwością możemy przeciągać obiekty z OneDrive lub z innych aplikacji Office i upuszczać je w innych aplikacjach.
 • Office dla iPhone i iPad

 • OneDrive ze wsparciem dla aplikacji Pliki: OneDrive otrzymał dziś natywne wsparcie dla aplikacji Pliki w iOS 11. Integracja ta pozwala na dostęp, przesyłanie, edycję i zapisywanie swoich treści do OneDrive lub SharePoint z poziomu aplikacji zintegrowanych z Plikami. Można również tagować i dodawać do ulubionych pliki w OneDrive i SharePoint za pomocą aplikacji Pliki.
 • OneDrive z łatwiejszym wyszukiwaniem istotnych plików: aplikacja OneDrive dla iOS została przeprojektowana, zyskując nowy układ, który efektywniej wykorzystuje przestrzeń ekranową. W rezultacie użytkownicy mogą szybciej wyszukiwać pliki. Łatwiej jest przeszukiwać nazwy plików, wyświetlać ważne informacje i sortować pliki. W widoku listy widoczne są teraz metadane, co pozwala łatwiej identyfikować nowe lub udostępnione pliki.
 • Office dla iPhone i iPad

 • Poprawione wsparcie dla udostępnionych plików: do tej pory po otrzymaniu linku do udostępnionego pliku użytkownik był kierowany do przeglądarki, gdzie musiał wykonać kolejne uwierzytelnienie. Od teraz łącza traktowane są w sposób uniwersalny - po ich otrzymaniu i kliknięciu dokument otworzymy bezpośrednio w aplikacjach Word, Excel lub PowerPoint dla iOS. Ponadto, jeśli nie mamy aplikacji obsługującej ten plik, zostaniemy przekierowani do OneDrive, w którym zobaczymy podgląd pliku. Możliwość ta wiąże się z następnym punktem.
 • Podgląd ponad 130 typów plików w OneDrive: niezależnie, czy korzystamy z komputera z dziesiątkami aplikacji, urządzenia mobilnego, czy nawet urządzenia bez dostępu do używanych przez nas na co dzień aplikacji, większość popularnych formatów plików możemy podejrzeć w OneDrive. Jako aplikacja na iOS OneDrive tworzy teraz ostre miniatury i oferuje duży podgląd ponad 130 typów plików, w tym Adobe Photoshop i Illustrator, RAW, formaty 3D i precyzyjne obrazy DICOM. OneDrive pozwala otwierać, przeglądać i udostępniać wszystkie pliki bez opuszczania jego aplikacji.
 • Office dla iPhone i iPad

 • Nowe ułatwienia dostępu w Word, Excel i PowerPoint na iOS 11: aplikacje Office zyskały wsparcie dla funkcji VoiceOver rotor w iOS. Ułatwia ona nawigację i dostępność treści, przypominając nieco Surface Dial, tyle że na ekranie iPhone'a lub iPada.

Cóż, aktualizację na pewno zaliczyć można do udanych, bowiem na pierwszym miejscu stawia wygodę i produktywność. Zamiast szukać skomplikowanych rozwiązań, wiele czynności możemy wykonać, po prostu zaznaczając i przeciągając dane elementy. Tym samym Office na iOS nadrobił zaległości i może być stawiany na równi z innymi edycjami pakietu.

Krzysztof Sulikowski
30 stycznia 2018, 22:37
823
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 stycznia 2018, 22:37
823
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.