Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Mixer oferować będzie nowe sposoby zarobku

Mixer oferować będzie nowe sposoby zarobku

Rozwój technologiczny który zaobserwować można bez trudu w ostatnich latach przyczynił się do powstania wielu niespotykanych wcześniej zawodów. Nie chodzi tu bynajmniej o tak klasyczne posady jak project designer czy specjaliści od lokalizacji, lecz o stosunkową nowość – pracę w charakterze streamera. Coraz więcej osób zaczyna parać się tym zajęciem, jednak co oczywiste, niewielu udaje się w efekcie końcowym dopiąć celu i pozostać na topie.

Gry wideo stają się coraz bardziej popularne

Dotychczas większość streamerów korzystała z definitywnie najpopularniejszego serwisu umożliwiającego strumieniowanie, czyli Twitcha. Spowodowane było to nie tylko większą ilością goszczących na nim widzów, lecz również rozbudowaniem samej platformy – włącznie z rozmaitymi formami wypłacania twórcom zarobionych przez nich pieniędzy. Pod tym względem niestety serwis stworzony przez Microsoft, czyli Mixer, radzi sobie jak na razie dużo gorzej – niemniej wygląda na to, że szybko ulegnie to zmianie.

Na oficjalnym blogu platformy Mixer przeczytać można o planach Microsoftu na usprawnienie procesu monetyzacji, czyli przekucia ilości odwiedzin kanału na realną walutę, będącą w zasadzie wynagrodzeniem Streamera. W chwili obecnej ruszyły testy powiązanego z tym Mixer Direct Purchase, czyli nowego rozwiązania umożliwiającego oglądającym kupno prezentowanej gry bezpośrednio z platformy Mixer – co przy tym istotne, streamer otrzyma część zysku z tej właśnie transakcji. Planowane jest również wprowadzenie opcji donacji bezpośrednio kanałami platformy, jednak używanie zewnętrznych serwisów w tym celu nadal ma być dozwolone. Ostatnim już co warto wiedzieć jest fakt, że w planach giganta jest usprawnienie działania aplikacji Mixer przeznaczonej dla konsoli Xbox One.

Streamerzy zapewne będą zadowoleni z takiego obrotu spraw, jednak jest pewien problem – zakładając, że otrzymają oni część zysków ze sprzedaży prezentowanych gier mogą stracić oni obiektywność. W końcu kto przy zdrowych zmysłach kupiłby tytuł w którym prezentujący krok po kroku obnaża wszelkie wady? Niemniej, należy przyznać że planowane zmiany z pewnością przyczynią się do rozwoju Mixera, który coraz bardziej zaczyna doganiać Twitcha.

Amadeusz Labuda
26 stycznia 2018, 09:24
631
Odsłony
Amadeusz Labuda
26 stycznia 2018, 09:24
631
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.