Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Stabilniejsza łączność bezprzewodowa na Xbox ...

Stabilniejsza łączność bezprzewodowa na Xbox One

Podczas gry wieloosobowej czas reakcji jest kluczowym elementem rozgrywki. Nie chodzi tutaj tylko o reakcję samego gracza lecz również urządzenia. W przypadku konsoli bierzemy tutaj pod uwagę 3 elementy - łączność między wyświetlaczem a konsolą, padem a konsolą oraz konsoli z Siecią. Najważniejsze jest tutaj tak zwane opóźnienie, które wynika z drogi którą musi pokonać sygnał między każdym z tych elementów.

Xbox One WiFi

Wszelkie urządzenia bezprzewodowe cechują się większym opóźnieniem sygnału, w porównaniu do ich przewodowych odpowiedników. Dlatego też akcesoria przeznaczone dla graczy w większości przypadków oparte są o łączność kablową, aby zminimalizować problem opóźnienia. Na wszelkiego rodzaju turniejach, gdzie spotykają się gracze o najwyższym poziomie umiejętności, milisekundy potrafią odegrać ogromną rolę. Jednak w przypadku konsol dużo bardziej liczy się wygoda, bowiem nie są one raczej wykorzystywane do profesjonalnych zastosowań, gdzie mimo wszystko górują komputery PC. Jak wiadomo, bezprzewodowa łączność jest dużo wygodniejsza. Dlatego też na przykład kontrolery Xbox One, łączą się z konsolą bezprzewodowo a sam Xbox łączy się z siecią za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej. Oczywiście jeśli zależy nam na połączeniu przewodowym, możemy zarówno kontrolery jak i samą konsolę podłączyć przewodowo.

Nowa aktualizacja Xbox One usprawnia działanie łączności bezprzewodowej sprawiając, że jest ona wydajniejsza i bardziej niezawodna. Wyeliminowano również problemy z pomijaniem niektórych sieci podczas wyszukiwania oraz losowego rozłączania z połączoną siecią. Na pewno sprawi to, że rozgrywka wieloosobowa polegająca na łączności z Internetem, będzie teraz sprawiała więcej frajdy a mniej frustracji, powodowanych problemami z Internetem. Dodatkowo w powyższej aktualizacji poprawiono działanie sklepu, usunięto występujące błędy związane z kontrolą rodzicielską, czatem grupowym oraz dźwiękiem w standardzie Dolby Atmos. Aktualizacja powinna być już dostępna na konsolach Xbox One. Jej dostępność można ręcznie sprawdzić w menu Ustawienia - System - Aktualizacje - Aktualizuj konsolę

Wojciech Błachno
23 stycznia 2018, 13:29
636
Odsłony
Wojciech Błachno
23 stycznia 2018, 13:29
636
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.