Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Tak mógł wyglądać Xbox Watch, gdyby opuścił f...

Tak mógł wyglądać Xbox Watch, gdyby opuścił fazę prototypową

We wrześniu ubiegłego roku na łamach CentrumXP prezentowaliśmy zdjęcia enigmatycznego Xbox Watch - smartwatcha Microsoftu, nad którym prace trwały rzekomo od 2013 roku. Początkowo zakładano wejście z urządzeniem na rynek w 2015 r., ale - jak wiadomo - plany nie wypaliły. We wrześniu widzieliśmy tylko 1,5-calową obudowę Xbox Watch. Dziś prezentujemy również to, co posiadacze zegarka mogliby zobaczyć na ekranie.

Xbox Watch

Xbox Watch w formie, którą zobaczycie w galerii poniżej, o rok wyprzedził pierwszą generację opaski Microsoft Band. Lata 2013-2014 były okresem, w którym Microsoft próbował wyjść z marką Xbox poza kategorię gamingu, sygnując nią swoje inne produkty, takie jak Xbox Music, Xbox Video czy znany tylko z nazwy tablet Xbox Surface [sic!]. Był to również czas eksplozji kategorii urządzeń ubieralnych (wearable). Microsoft swoje trzy grosze postanowił jednak dorzucić pod szyldem Band, a następnie HoloLens, choć to już całkiem inna historia.

Microsoft ostatecznie zarzucił prace nad smartwatchami, anulując projekt Band 3 w drugiej połowie 2016 r. oraz projekty zapoczątkowane przez Nokię (Moonraker), nim ta została przejęta przez giganta z Redmond. Ten sam los spotkał oczywiście Xbox Watch. Jak donoszą raporty, zegarek w formie widocznej na zdjęciach posiadał tylko kilka funkcji - trening (Workout), GPS, ustawienia (Settings) i debugowanie USB. Wiadomo też, co wynika z wcześniej udostępnionych zdjęć, że Xbox Watch sygnowany był standardowym logo Xbox na tylnej części obudowy. Na powyższych zdjęciach logo to jest już tylko grawerowane.

Xbox Watch dołączył do grona dziesiątek, jeśli nie setek prototypów Microsoftu, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Oczywiście można dziś gdybać, czy Xbox Watch mógłby odnieść większy sukces niż opaski Band sygnowane *tylko* logo Microsoft. Być może dzięki marce Xbox firma z Redmond odniosłaby większe sukcesy w kategorii wearable, ale to tylko przypuszczenia...

Krzysztof Sulikowski
22 stycznia 2018, 22:36
929
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 stycznia 2018, 22:36
929
OdsłonyKomentarze

Nie, to urządzenie nie odniosłoby sukcesu, dopóki nie pojawiłby się Xbox phone, kierowany do mobilnych graczy
HoЯRorysta, 22 stycznia 2018, 23:41
Kto wie? Na razie czekamy na Surface Phone ;)
Krzysztof Sulikowski, 23 stycznia 2018, 04:15

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.