Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 SDK Preview dostępny w nowej wersj...

Windows 10 SDK Preview dostępny w nowej wersji 17069

Microsoft zaktualizował pakiet narzędzi deweloperskich dla pozostającego wciąż w wersji rozwojowej Windows 10 Redstone 4. Obecnie dostępny jest pakiet SDK Preview w kompilacji 17069, korespondujący z najświeższymi buildami Insider Preview o numerze 17074, które została wydana zarówno dla PC, jak i serwerów. Skąd taka rozbieżność w numeracji i - przede wszystkim - na jakie nowości mogą liczyć deweloperzy?

Windows 10 SDK

SDK nie może być wydany w wersji o numerze wyższym niż aktualna wersja Windows, na której będzie pracował. Innymi słowy, choć numer wersji SDK (17069) jest niższy od aktualnej kompilacji Insider Preview (17074), to wciąż jest wyższy od numeru kompilacji poprzedniej (17063). W przypadku tej ostatniej jego numer wynosił 17061, więc wciąż pozostawał niższy. Tymczasem wracamy do wydania 17069. Mimo braku changeloga wiemy, że SDK jest formalnie wspierany przez Visual Studio 2017 (lub nowszy) oraz że można będzie na nim pracować w towarzystwie starszych SDK-ów.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Microsoft nie udostępnił listy zmian dla tej wersji pakietu, tym niemniej spodziewane jest dalsze wsparcie dla kompilatorów C++/WinRT. Nie wiadomo też, co z rozpoznanymi błędami. Być może SDK Preview 17069 powtórzy problem znany z poprzednich wydań, który utrudnia lub uniemożliwia korzystanie z SDK w wersjach Windows 10 poza programem Insider Preview.

Aktualną wersję SDK można już pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads.

Aktualizacja 17.01.2018, g. 19.30: Microsoft opublikował już listę zmian dla tego wydania SDK. Rzeczywiście, można go zainstalować w Windows 10 Insider Preview i wspieranych wersjach Windows 10. Jako nowość pojawia się wprawdzie kompilator C++/WinRT, ale wpis ten Microsoft powtarza od kilku ostatnich wydań SDK. Zmiany wprowadzono za to na poziomie API. Zainteresowani deweloperzy mogą je sprawdzić na blogu Windows Developer.

Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2018, 02:11
806
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2018, 02:11
806
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.