Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Forza Horizon 3 zaktualizowana w 4K dla Xbox ...

Forza Horizon 3 zaktualizowana w 4K dla Xbox One X

Od chwili wydania w 2016 r. Forza Horizon 3 podbiła serca milionów graczy na Xbox One i Windows 10, będąc najwyżej cenionym tytułem ekskluzywnym konsoli. Dziś gra otrzymała aktualizację rozszerzającą dla Xbox One X, którą posiadacze nowej konsoli mogą pobrać zupełnie za darmo. Na co - oprócz 4K Ultra HD i HDR - liczyć mogą gracze? Odpowiedź poznacie poniżej. Zachęcamy też do obejrzenia premierowego zwiastuna aktualizacji!

Forza Horizon 3 - Xbox One X

Forza Horizon 3 dla Xbox One X napędzana jest przez ten sam podrasowany silnik ForzaTech, który posłużył również do rozszerzenia Forzy Motorsport 7. Jak mówi Brian Ekberg, Forza Community Manager, dzisiejsza aktualizacja pozwoli graczom doświadczyć natywnego 4K oraz dodatkowych ulepszeń graficznych, wliczając w to poprawioną rozdzielczość odbić na samochodach i cieni, poprawioną szczegółowość tekstur dróg i terenów. Rozdzielczość 4K będzie w pełni kompatybilna z oboma dodatkami Blizzard Mountain i Hot Wheels. Z okazji dzisiejszej premiery aktualizacji deweloperzy przygotowali nowy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Prócz wyżej wymienionych nowości deweloper obiecuje zwiększenie LOD (poziomu szczegółowości) i odległości rysowania. Połączenie 4K z HDR sprawdzi się z kolei podczas patrzenia w niebo, które w Forzie Horizon 3 odgrywa znaczącą rolę, zmieniając się dynamicznie i nadając każdej scenie specyficzną atmosferę. HDR mogą też podziwiać gracze na Xbox One S. Wróćmy jednak do nowszej konsoli.

Jako że temat FPS-ów został pominięty, możemy zakładać, że Forza Horizon 3 w 4K nie wyciągnie na Xbox One X 60 klatek na sekundę, ale zostanie przy wciąż bezpiecznych 30. Z drugiej strony Ekberg przyznawał, że mimo rozszerzeń Forza pozostawia konsoli wciąż sporo wolnego CPU i GPU.

Krzysztof Sulikowski
15 stycznia 2018, 23:59
811
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 stycznia 2018, 23:59
811
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.