Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Duke - kultowy kontroler Xbox powróci w marcu...

Duke - kultowy kontroler Xbox powróci w marcu tego roku

Spore gabaryty, "kosmiczny" kształt i wielkie logo Xbox na środku - tym na samym początku nowego tysiąclecia Microsoft uraczył graczy pierwszej konsoli Xbox. Mowa oczywiście o kontrolerze "Duke", który był domyślnym padem do konsoli w latach 2001-2002. Jego archaiczne jak na dzisiejsze standardy wzornictwo odeszło wraz z szóstą generacją konsol, niemniej jednak kultowy Duke szykuje swój wielki comeback.

Kontroler Hyperkin Duke - Xbox One

Autorem nowego Duke'a jest Seamus Blackley, były projektant Microsoftu, pracujący nad pierwszą generacją Xboksa. O jego planach pisaliśmy już w 2016 r., kiedy to sprawdzał, czy odświeżenie kontrolera jest w ogóle możliwe. Rok później nowy Duke został już pokazany na E3 2017 jako wspólny projekt Hyperkin i Microsoft. Przewodowy (a jakże!) kontroler różni się od swojego pełnoletniego już prawie poprzednika wprowadzeniem podwójnych bumperów i okrągłego wyświetlacza OLED, na którym wyświetlana jest oryginalna animacja Xbox z 2001 roku. Duke będzie kompatybilny z Xbox One i Windows 10, ale już nie z Xbox 360 ani oryginalnym Xboksem.

Kontroler Hyperkin Duke - Xbox One, Windows 10

Do tej pory ze strony dewelopera napływały tylko ogólne zapowiedzi i zdjęcia z testów. Ciszę przerwał Seamus Blackley, który na Twitterze ogłosił, że nowy kontroler Duke trafi do sprzedaży pod koniec marca i będzie kosztował 69,99 dolarów (ok. 239 zł). Produkt nie pojawił się jeszcze w ofercie sklepu Hyperkin i nie wiadomo, czy zostanie uruchomiona przedsprzedaż. Nie jest też jasne, czy nowy Duke będzie dostępny w Europie.

Duke może być idealnym dopełnieniem funkcji wstecznej kompatybilności Xbox One, która została rozszerzona o gry z oryginalnego Xboksa. Tym samym na konsoli najnowszej generacji zagrać będzie można w tytuły retro trzymając w dłoniach kontroler typowy dla epoki. W końcu nic nie sprawia takiej frajdy, jak inwestycja kilku tysięcy w sprzęt i odpalanie na nim dwudziestoletnich produkcji... oczywiście w podrasowanych wersjach. ;)

Krzysztof Sulikowski
13 stycznia 2018, 18:43
843
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 stycznia 2018, 18:43
843
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.