Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

W PUBG na Xbox One gra już 3 miliony graczy

W PUBG na Xbox One gra już 3 miliony graczy

Ubiegłoroczny hit rynku gier multiplayer typu "battle royale" - PlayerUnknown's Battlegrounds, trafił niedawno na konsole Xbox One. Jest to bardzo świeże podejście do tematu gier survivalowych, gdzie rozgrywka, podzielona osobne mecze, rozpoczyna się od zrzutu ze spadochronu nad wyspą. Wyspa ta, która jest głównym teatrem działań, ma wymiary 8km na 8km. W jednej rozgrywce bierze udział 100 graczy, każdy startuje bez żadnego ekwipunku. Uzbroić się trzeba samodzielnie. Aby gra była dynamiczna, twórcy wymusili od graczy ciągłą zmianę lokacji, poprzez kurczenie się specjalnego pierścienia na mapie - jeśli znajdziemy się poza nim, giniemy. Finalnie dochodzi do bliskiego kontaktu niewielkiej ilości, uzbrojonych po zęby graczy, którzy przetrwali aż do tego momentu.

PlayerUnknown's Battlegrounds Xbox One

Gra ta w mgnieniu oka stała się strasznie popularna na PC i zaczęła bić rekordy między innymi na platformie Steam. Zgodnie z danymi ogłoszonymi przez producenta gry, w PUBG gra ponad 30 milionow graczy na całym świecie. Podobnie stało się na konsoli Xbox One, w ciągu 48 godzin sprzedano milion kopii. Jednak konsolowa premiera nie nie przebiegła bez komplikacji. Gra w tej wersji borykała się z wieloma problemami, między innymi z optymalizacji, które zostały już poprawione wraz z wprowadzeniem patchy. Spotkało się to mimo wszystko z ogromną krytyką użytkowników

Teraz, zgodnie z informacjami opublikowanymi na stornie Xbox.com, w PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xbox One gra już ponad 3 miliony graczy. Rosnąca popularność tej gry, mimo jej trudnych początków na konsoli Microsoftu, wpłynie na pewno na tempo wprowadzania kolejny nowości poprawek. Jedną z ostatnich dużych rzeczy, które zostały wprowadzone, jest nowa mapa Miramar. PUBG został udostępniony dla graczy konsolowych jeszcze w wersji testowej, w programie Xbox Game Preview i już wtedy cieszył się ogromną popularnością.

Wojciech Błachno
12 stycznia 2018, 13:17
992
Odsłony
Wojciech Błachno
12 stycznia 2018, 13:17
992
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.