Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Powstał router dedykowny w pełni konsolom z r...

Powstał router dedykowny w pełni konsolom z rodziny Xbox One

Wykorzystywane obecnie w domach sieci komputerowe swoim stopniem skomplikowania dawno prześcignęły już te, które wykorzystywano jeszcze kilka lat temu. Powód występowania tego zjawiska jest banalnie prosty – nie dość, że dysponujemy o wiele szybszymi łączami, to dodatkowo znacząco powiększyła się ilość urządzeń korzystających z Internetu na jedno gospodarstwo domowe. Warto wspomnieć przy tym, że coraz więcej sprzętu korzysta teraz z technologii wi-fi, której starsze modemy i routery po prostu nie obsługiwały. Konieczne było więc wprowadzenie bardziej zaawansowanych rozwiązań, które z biegiem czasu zaczęły stawać się coraz bardziej wyspecjalizowane. Jednym z najnowszych z nich jest WRT32XB, czyli router stworzony specjalnie na potrzeby graczy korzystających z konsoli Xbox One.

Router WRT32XB

Widząc ceny najnowszych modeli routerów, wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego kosztują one aż tyle? Odpowiedzi jest wiele – część z urządzeń tej klasy znacząco wzmacnia sygnał wi-fi, inne osiadają zaawansowane opcje zabezpieczeń czy też przystosowano je do obsługi niestandardowego sprzętu. W niektórych przypadkach cena windowana do góry jest nawet przez zastosowany design, który po prostu o wiele atrakcyjniej wygląda w biurach. Jakkolwiek by nie było, czasem warto sięgnąć po wyspecjalizowany router- oczywiście pod warunkiem, że nie brakuje nam pieniędzy i faktycznie okaże się on przydatny. Jednym z ciekawszych urządzeń tego typu jest wspomniany we wstępie router WRT32XB, stworzony przez firmę Linksys.

Tym co najbardziej go wyróżnia, jest zastosowane w nim specjalne oprogramowanie sprawiające, że najwyższy priorytet przy podziale przepustowości otrzymują konsole z rodziny Xbox One. Sprawia to między innymi, że komputer pobierający na przykład filmy w jakości Blu-ray nie wywoła skoków pingu w grze internetowej, rozgrywanej na znajdującej się w tej samej sieci konsoli. WRT32XB może się więc okazać prawdziwym błogosławieństwem dla graczy używających Xbox One, zwłaszcza gdy ich sieć lokalna pełna jest ruchu przychodzącego i wychodzącego. Co przy tym istotne, urządzenie to obsługuje nie tylko sieć bezprzewodową o paśmie 2.4 GHz, lecz również powoli stające się standardem 5 GHz. Pomijając to, dysponuje ono czterema klasycznymi łączami internetowymi, portem USB 3.0 oraz jednym portem eSATA/USB 2.0.

Przystosowana do obsługi wersja routera wyceniona została na 299 dolarów i dostępna w sprzedaży ma być już w lutym bieżącego roku, podczas gdy wariant niezorientowany na obsługę priorytetową konsol Xbox One kupić można za pośrednictwem Amazon za kwotę 250 dolarów. Być może urządzenie to nie jest przełomowym rozwiązaniem technicznym, jednak z pewnością ułatwi życie wielu użytkowników, narzekających na niestabilny ping w grze.

Amadeusz Labuda
9 stycznia 2018, 09:14
697
Odsłony
Amadeusz Labuda
9 stycznia 2018, 09:14
697
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.