Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Darmowa aktualizacja do Windows 10 do 16 styc...

Darmowa aktualizacja do Windows 10 do 16 stycznia 2018

Ostatnio zastanawialiśmy się jak wygląda sprawa darmowej aktualizacji do Windows 10 dla osób korzystających z technologii pomocniczych. Po premierze systemu, miał być on dostępny za darmo do 29 lipca 2016 roku. Teoretycznie naprawdę tak się stało, lecz nic nie stało na przeszkodzie, aby przez kolejny rok za darmo zaktualizować system za pomocą wyżej wymienionej furtki. Miała ona zostać zamknięta na dobre z dniem 31 grudnia 2017 roku. Tak się jednak nie stało, co w sumie nie powoduje większego zaskoczenia. Narzędzie nadal działa i można za jego pomocą zaktualizować system bez problemu.

Technologie pomocnicze

Jednak Microsoft chyba się zreflektował i zauważył ten mały poślizg czasowy. Na angielskiej wersji językowej strony widnieje teraz data 16 stycznia 2018 roku, a więc pozostało nam jeszcze jedynie 11 dni na skorzystanie z tej opcji. Czy jest już naprawdę ostateczny termin? Ciężko ocenić. W ustalaniu terminów Microsoft nie jest za bardzo konsekwentny w tym przypadku, więc wszystkiego można się spodziewać. Jedno jest pewne, Microsoft chce aby jak najwięcej użytkowników korzystało z systemu Windows 10, który to, według danych statcounter, dopiero teraz przegonił leciwą, ale wciąż popularną "Siódemkę". Wyniki badania wskazują w ostatnim miesiącu na 42,21% dla Windows 10 i 41.99% dla Windows 7, więc przewaga jest naprawdę marginalna. Odkładanie w nieskończoność końca darmowej aktualizacji, może mieć na celu ugruntowanie pozycji najnowszego systemu Microsftu. Sytuacja, w której jedną opcją na uzyskanie Windowsa 10 jest kupno nowego komputera lub osobnej licencji, na pewno negatywnie wpłynęłaby na jego udział w rynku.

Udział w rynku Windows 10 Styczeń 2018

Informacja o przesuniętym terminie wyłączenia darmowej aktualizacji znajduje się póki co tylko na angielskiej wersji strony. Wersja polska podaje nadal stary, nieaktualny już termin 31 grudnia 2017. Warto się pośpieszyć, bowiem termin te na pewno nie będzie wydłużany w nieskończoność. Opcja aktualizacji dostępna jest na systemy Windows 7 z dodatkiem SP1 oraz Windows 8.1 Update. Nie dotyczy ona wersji Enterprise i RT.

Wojciech Błachno
5 stycznia 2018, 14:41
5 067
Odsłony
Wojciech Błachno
5 stycznia 2018, 14:41
5 067
OdsłonyKomentarze

nie działa z polskiej strony.
Paweł, 6 stycznia 2018, 13:42
Witam. Mam w domu jedno urządzenie z Windows 8, które sporadycznie używam i niestety przespałem datę darmowej aktualnizacji do windows 10. Czy można jeszcze w jakiś sposób zrobić darmową aktualizacje. Mam wersję OEM Windows 8.
Robs, 2 lutego 2018, 18:30
Witam. Tak, zapraszamy do poradnika: http://www.centrumxp.pl/Windows10/3209,Jak-za-darmo-zaktualizowac-system-do-Windows-10-Fall-Creators-Update.aspx
Mateusz Miciński, 2 lutego 2018, 19:12

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.