Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Co nowego nas czeka w aplikacji Zdjęcia?

Co nowego nas czeka w aplikacji Zdjęcia?

Microsoft wszystkie swoje aplikacje stale ulepsza, publikację nowej wersji poprzedzając skrupulatnymi testami zarówno wewnętrznymi, jak i tymi przebiegającymi w ramach programu Insider. Aplikacja Zdjęcia to jeden z tych elementów, który jest stale ulepszany i rozwijany o nowe funkcje. Pewne ze zmian już zostały wprowadzone w ubiegłym roku, na resztę jeszcze musimy trochę poczekać.

Aplikacja Zdjęcia

Część zmian, tych testowanych wewnętrznie przez zespół Microsoftu, nie jest jeszcze upubliczniona. Teraz, dzięki włoskiemu portalowi aggiornamentilumia.it, możemy zobaczyć jak mogą wyglądać zmiany w aplikacji, nadchodzące prawdopodobnie w tym roku. Do zmian tych zaliczamy:

  • Nowy podgląd Zdjęć i Wideo - przebudowana i ułatwiona nawigacja po albumach, przeskakiwanie z jednego zdjęcia na drugie klikając w miniaturkę. Lepiej działać będzie również opcja wgrywania zdjęć do aplikacji.
  • Teksty 3D i Animacje 3D - elementy znane ze Story Remix. Pozwalają upiększyć nasze fotografie i nagrania o elementy trójwymiarowe.
  • Opcja udostępniania danych w celach badawczych - ma to na celu pomóc w rozwoju bardziej inteligentnej wyszukiwarki opartej o sztuczną inteligencję.

Ponad to, dokonano kilku pomniejszych zmian, takich jak ulepszenie sekcji Zapisane, Wyszukiwanie, Edycja wideo, oraz dodano możliwość zapisywania zmian na OneDrive. Dokonano również aktualizacji not prawnych, uwzględniając rok 2018. Część z tych zmian na pewno trafi do wersji Insider Preview a potem, po pomyślnych testach, do stabilnej wersji. Dotychczas przeglądarki zdjęć w kolejnych wersjach Windowsa, posiadały raczej skromne, podstawowe funkcje. Za to nowa aplikacja Zdjęcia dla Windows 10, to już prawdziwy kombajn multimedialny, ułatwiający łatwe i przyjemne zarządzanie zawartością naszych cyfrowych albumów. W dobie powszechnej fotografii cyfrowej oraz zaawansowanych aparatów w smartfonach, aplikacja tego typu jest wręcz niezbędna.

Wojciech Błachno
5 stycznia 2018, 12:47
1 034
Odsłony
Wojciech Błachno
5 stycznia 2018, 12:47
1 034
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.