Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft przejmuje znanego dostawcę usług pr...

Microsoft przejmuje znanego dostawcę usług przechowywania plików dla firm

Na przestrzeni lat Microsoft poczynił już wielu inwestycji zorientowanych na elastyczne, bezpieczne i skalowalne rozwiązania usprawniające pamięć masową. Gigant z Redmond ogłosił dziś, że przejmuje kolejną firmę wraz z jej technologią - Avere Systems, lidera w obszarze wysoko wydajnych rozwiązań do przechowywania plików opartych na NFS i SMB dla klientów Linux i Windows w środowiskach chmurowych, hybrydowych i on-premise.

Avere Systems, Microsoft Azure

"Avere Systems wykorzystuje innowacyjne połączenie systemu plików i technologii buforowania, aby spełnić wymagania wydajnościowe dla klientów, którzy korzystają z dużych obciążeń obliczeniowych" - napisał dziś Jason Zander, CVP w Microsoft Azure. Firma może poszczycić się współpracą z globalnymi markami, takimi jak Sony Pictures Imageworks, studio animacji Illumination Mac Guff oraz odpowiedzialnym za efekty specjalne studiem Moving Picture Company (MPC). Wspomniane innowacje zostały wykorzystane m.in., aby skrócić czas produkcji i obniżyć koszta w branży, w której wydajność i czas wejścia produkcji na rynek to sprawy kluczowe. Na swoim koncie Avere ma też współpracę z innymi gigantami, którzy zostali odnotowani na grafice powyżej.

Microsoft jest jednak zdania, że wymagania obliczeniowe nie poprzestają na jednym, gotowym rozwiązaniu. Sposobów na przyspieszenie poszukują zwłaszcza klienci zajmujący się naukami ścisłymi, edukacją, przemysłem naftowym i gazowym, usługami finansowymi, przemysłem wytwórczym i innymi gałęziami przemysłu. Zander wymienia też konkretne przykłady organizacji, którym pomogły innowacje od Avere Systems. To Biblioteka Kongresu, John Hopkins University i Teradyne, producent i dostawca urządzeń testowych dla półprzewodników. Avere w tych przypadkach pomagał m.in skalować wydajność centrum danych czy optymalizować rozmieszczenie infrastruktury.

"Łącząc doświadczenie Avere w obszarze pamięci z wydajnością chmury Microsoft, klienci będą mogli korzystać z wiodących innowacji, dzięki którym największe, najbardziej złożone i wymagające najwyższej wydajności obciążenia mogą działać na platformie Microsoft Azure" - dodaje CVP działu Azure. Już wkrótce pozyskane rozwiązania zostaną skonsolidowane z Azure, na czym - jak przekonuje Ronald Bianchini Jr., CEO Avere Systems - skorzystają nie tylko klienci Microsoftu, ale również dotychczasowi klienci Avere.

Krzysztof Sulikowski
3 stycznia 2018, 18:58
855
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 stycznia 2018, 18:58
855
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.