Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Styczniowe nowości w OneNote dla Androida

Styczniowe nowości w OneNote dla Androida

Zdecydowanie najlepszym spośród programów do zapisywania notatek, jest OneNote, stworzony rzecz jasna przez Microsoft. Umożliwia on przeprowadzenie szybkich zapisków w sposób szybki i wygodny, zaś pełnię jego mocy odkryć można po zastosowaniu go z rysikiem i ekranem dotykowym. Oczywiście ideały nie istnieją, wobec czego gigant z Redmond cały czas stara się usprawniać swój cyfrowy notatnik. Ostatnia przeznaczona dla niego ( w wersji stabilnej) aktualizacja wprowadza wyjątkowo przydatną funkcję – mowa tu o obsłudze skanów z innej aplikacji Microsoftu, Office Lens.

Tak wyglądała omawiana integracja jeszcze w fazie beta

Co jest w tym takiego niezwykłego? Otóż integracja pomiędzy wspomnianymi programami otwiera przed nami całkiem sporo nowych możliwości w przypadku posiadaczy smartfonów napędzanych Androidem. Dla przykładu, student może wybrać się do biblioteki i zrobić skany wybranych stron z opracowania naukowego (przy wykorzystaniu Office Lens), po czym bez trudu oznaczyć wybrane fragmenty spośród widocznego tekstu i skomentować je (OneNote). Oczywiście jest to jedynie jedna z wielu sytuacji, w których wspomniana integracja okaże się przydatna.

Ponadto, w OneNote dla systemu Android pojawiła się jeszcze jedna wyjątkowo przydatna funkcja – mowa tu o skrócie umożliwiającym szybkie utworzenie określonego rodzaju notatki. Aby go wywołać, wystarczy przytrzymać przez chwilę ikonkę OneNote. Dla niektórych istotne może się okazać także uproszczenie procesu logowania do OneNote – wymagany jest do tego teraz wyłącznie numer telefonu.

Oczywiście poza wymienionymi wyżej zmianami, Microsoft zajął się również wyłowieniem występujących wcześniej błędów oraz poprawą wydajności. Bez wątpienia OneNote stanie się teraz jeszcze bardziej poręcznym narzędziem, co prawdopodobnie przyczyni się do dalszego powiększenie jego skądinąd już ogromnej rzeszy użytkowników.

Amadeusz Labuda
3 stycznia 2018, 10:35
1 019
Odsłony
Amadeusz Labuda
3 stycznia 2018, 10:35
1 019
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.