Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Powrót do korzeni - Kodi udostępnione na Xbox...

Powrót do korzeni - Kodi udostępnione na Xbox One

XBMC - to legendarny wręcz, alternatywny dashboard (nakładka na interfejs główny) dla konsoli Xbox, który potrafił rozszerzyć funkcjonalność naszej konsoli, odblokowując wiele nowych możliwości, sprawiając, że konsola stawała się prawdziwym kombajnem multimedialnym. Nowy dashboard umożliwiał odtwarzanie filmów z dysku twardego konsoli, napędu DVD lub nawet z Sieci. Rozwijany do 2003 roku, obecnie działa pod nazwą Kodi. Oparty jest o otwarty kod źródłowy i licencję GNU GPL, od lat dostępny był również na urządzenia z system Windows, Linux, Android oraz Apple TV.

Kodi - Microsoft Store

Teraz po wielu latach Kodi ponownie wraca na konsole Microsoftu, oficjalnie trafiając do sklepu Microsoft. Mimo, że Xbox One jest już bardzo wszechstronnym urządzeniem, pojawienie się Kodi to naprawdę miły i nawet odrobinę symboliczny gest w stronę wiernych fanów konsoli Microsoftu. Teraz, za pośrednictwem Kodi, możemy na Xbox odtworzyć dosłownie każdy film z dysku zewnętrznego lub pendrive lub nawet chmury. Aplikacja zawiera również obsługę wtyczek, które jeszcze bardziej rozszerzają działanie aplikacji, na przykład o funkcję sprawdzania pogody, odczytywania maili a nawet, pobierania torrentów. Ta ostatnia funkcja, to jeden z elementów, przez który działanie Kodi zawsze łączyło się z kontrowersjami natury prawnej. Swoboda na jaką pozwala XBMC, daje nam możliwość korzystania z materiałów pochodzących z nie do końca legalnych w świetle prawa źródeł. Najbardziej niepokoić może możliwość uruchamiania kopii filmów, muzyki oraz pirackich transmisji telewizyjnych. Ciekawe, jak Microsoft podszedł do tego tematu, bo udostępniając Kodi na Xbox One, musiał ten aspekt jego dziania na pewno wziąć pod rozwagę.

Aplikację, która wystartowała niedawno tylko w niektórych regionach, jest już dostępna na całym świecie wprost z Microsoft Store. Jest ona wciąż w fazie testowej i jest stale dopracowywana. Mimo to, jej obecność na Xbox One, nawet w wersji alpha, to dla wielu użytkowników przeważający argument za wyborem konsoli Microsoftu.

Wojciech Błachno
3 stycznia 2018, 09:14
788
Odsłony
Wojciech Błachno
3 stycznia 2018, 09:14
788
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.