Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Edge - szybciej i bezpieczniej

Edge - szybciej i bezpieczniej

Microsoft Edge to jeden z flagowych produktów giganta z Redmont i stara się on zrobić co tylko się da, aby zabrać trochę więcej użytkowników konkurencji. Od samego początku roku Microsoft ruszył z kopyta z promocją swojej przeglądarki, chcąc podkreślić jej najważniejsze zalety. Sukces produktu jest zależny w prostej linii od jego obecności w świadomości potencjalnych użytkowników. Póki co Edge wciąż walczy z dziedzictwem swojego poprzednika i nie jest często traktowany jako godna alternatywa, którą w gruncie rzeczy mógłby być. Microsoft stale rozwija Edge o nowe funkcje i optymalizuje jego działanie tak aby był bezkonkurencyjny. Wprowadzanie na rynek nowej rodziny komputerów Always Connected PC, może w 2018 roku pozytywnie wpłynąć na ilość użytkowników Edge. Urządzenia te, wyposażone będą w system Windows 10 S, na którym Edge jest jedyną dostępną przeglądarką. Na pełnoprawnej wersji systemu Windows 10, Chrome nadal dominuje.

Microsoft Edge - Reklama

Jedną z zalet Edge - oszczędność baterii - Microsoft podkreślił w nowej wersji testu, o którym już dzisiaj pisaliśmy. Gigant chce również wyraźnie zaznaczyć pozostałe cechy, zapewniające przeglądarce Edge przewagę nad konkurencją - bezpieczeństwo i szybkość działania. W tym celu opublikował reklamę, która ma przekonać do korzystania z niej użytkowników, którym zależy na oby tych elementach. Microsoft deklaruje, że Edge jest o 48% szybszy od lidera rynku, jakim jest Google Chrome. Część krytyków zarzuca, że szybkość Edge może wynikać po części z braku wielu, obecnych u konkurencji funkcji. Przyznać trzeba, że Edge nie jest tak rozbudowany jak inne przeglądarki. Lecz Microsoft stale dodaje nowe funkcje, co jednak nie przekłada się na obniżenie osiągów. Za to jeśli wierzyć zapewnieniom Microsoftu, jest pod tym względem coraz lepiej.

Drugą zaletą, którą charakteryzuje się Edge, jest według Microsoftu wysoki poziom bezpieczeństwa - przeglądarka ma blokować ponad 18% ataków phishingowych (ataki wyłudzające dane) więcej niż Chrome. Dzięki wysokiej optymalizacji i integracji z systemem Windows 10 i 10 S, jest to według giganta obecnie najbezpieczniejsza przeglądarka na rynku. Uczciwie trzeba przyznać, że każdy Edge ma jeszcze wiele braków. Jednak w takim tempie rozwoju i zdeterminowaniu Microsoftu - w 2018 stanie się on solidnym konkurentem dla Chrome i Firefox - być może zawalczy wreszcie o wyższe miejsce na podium.

Wojciech Błachno
2 stycznia 2018, 13:08
836
Odsłony
Wojciech Błachno
2 stycznia 2018, 13:08
836
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.