Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy, wielofunkcyjny głośnik Microsoftu

Nowy, wielofunkcyjny głośnik Microsoftu

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się wszelkiej maści inteligentne głośniki, pozwalające nie tylko na tak podstawowe czynności jak odtwarzanie muzyki i radia, lecz w praktyce nawet na sterowanie domowymi systemami automatyzacji za pomocą cyfrowych asystentów. Zasadniczo, o rozwiązaniach tego typu mówi się ostatnio tak często, że niewielu już pamięta o tak prozaicznym wykorzystaniu sprzętu audio, jak komunikacja VOIP. Niemniej, całkiem możliwe, że w związku z niedawną premierą Always Connected PCs idea ta zostanie wskrzeszona przez Microsoft -wydaje się to potwierdzać jeden z jego najnowszych patentów, opisujący urządzenie będące skrzyżowaniem stacji dokującej i głośnika.

Nowy głośnik Microsoftu

Zaprezentowane we wspomnianym patencie urządzenie wydaje się być bardzo obiecujące. Według opisu, ma ono służyć między innymi jako stacja dokująca dla smartfonów, system audio dla połączeń VOIP (kablowe połączenie z PC) czy też w końcu jako zwykły zestaw głośnomówiący (zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo). Co przy tym istotne, całość ma obsługiwać powiadomienia z naszego telefonu, co umożliwi skorzystanie z pełni jego potencjału. Sam kształt urządzenia jest również intrygujący – są to bowiem dwa przysadziste walce połączone swego rodzaju klamrą, co nadaje całości wygląd puzderka czy też podręcznego lusterka. Całkiem możliwe, że zapotrzebowanie na tego typu sprzęt wynika z prowadzonych wciąż prac nad udoskonaleniem najnowszego rodzaju komputerów mobilnych, czyli Always Connected PCs – najprawdopodobniej podjęte zostaną wysiłki celem ich miniaturyzacji, a więc rozsądnym wydaje się stwierdzenie, że usunięte mogą z nich zostać opcjonalne udogodnienia takie jak wbudowany mikrofon i głośniki. W dzisiejszych czasach nie powinien to być kłopot, w końcu bardzo wiele osób korzysta z zestawów słuchawkowych, natomiast zwolennicy głośników skorzystać będą mogli z urządzenia opisanego we wzmiankowanym patencie. Oczywiście są to jedynie domysły, niemniej takie zastosowanie dla nowego głośnika Microsoftu wydaje się najrozsądniejsze.

Niestety, nie wiadomo kiedy dokładnie pojawić ma się nowy sprzęt, jednak dokładne, trójwymiarowe rendery sugerują, iż prace nad nim znajdują się już na bardzo zaawansowanym etapie. Niemniej pozostaje pytanie, czy Microsoft zaprezentuje nowy głośnik od razu, czy też wstrzyma się do premiery kolejnej generacji Always Connected PCs – w takim bowiem przypadku jego premiera czeka nas najwcześniej za kilka długich miesięcy.

Amadeusz Labuda
2 stycznia 2018, 09:04
711
Odsłony
Amadeusz Labuda
2 stycznia 2018, 09:04
711
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.