Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Alternatywny klient Continue on PC stał się d...

Alternatywny klient Continue on PC stał się darmowy i otwartoźródłowy

Pamiętacie Roamit, aplikację UWP, która pośredniczy w transferze zdjęć, plików i zawartości przeglądarek między komputerem z Windows 10 i telefonem z Androidem? Jest ona nieoficjalną odpowiedzią na funkcję Kontynuuj na PC, która obsługuje tylko Androida i działa w jedną stronę. Roamit działa w obu kierunkach a ponadto pozwala przenosić pliki w samym tylko ekosystemie Windows. Do tej pory korzystanie z pełnej funkcjonalności aplikacji wiązało się z opłatą w wysokości 6,99 zł. To już jednak przeszłość!

Roamit

Przez ostatnie miesiące Roamit działał na zasadzie freemium, tj. wymagał uiszczenia drobnej opłaty, aby odblokować funkcje premium, takie jak Universal Clipboard (uniwersalny schowek). To również zewnętrzna odpowiedź na funkcję schowka w chmurze, której w Windows 10 spodziewać się można nie wcześniej, niż w przyszłorocznej aktualizacji Redstone 4. Funkcja ta pozwala synchronizować schowek pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami. Możemy więc przykładowo skopiować plik na Androidzie i wkleić go w Windows (i odwrotnie). Inne z ciekawszych funkcji, jakie w międzyczasie otrzymała aplikacja, to podgląd historii transferów wraz z możliwością jej wyczyszczenia lub usunięcia pojedynczych elementów, wysyłanie całych folderów przeciągając je i upuszczając w oknie aplikacji czy wreszcie możliwość zapisania plików w innej lokalizacji bezpośrednio z poziomu powiadomienia.

Roamit

Zewnętrzna aplikacja wyprzedzająca niefunkcjonalne lub nieistniejące jeszcze rozwiązania Microsoftu prawdopodobnie zrówna się wkrótce w tym wyścigu z Windows 10. Być może z tego powodu jej deweloper, Mahdi Ghiasi, postanowił uczynić ją całkowicie darmową. Co więcej, Roamit przechodzi też na open source. Microsoft Store podaje wprawdzie nadal, że produkt zawiera zakupy w aplikacji, ale w rzeczywistości funkcje premium (wysyłanie plików powyżej 5 MB, uniwersalny schowek i brak reklam) kosztują 0 dolarów.

O aplikacji Roamit pisaliśmy już wcześniej w tekście „Continue on PC w Windows 10 doczekał się ulepszenia z zewnątrz”. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Microsoft, a następnie zaktualizować ją bez dodatkowych opłat.

Krzysztof Sulikowski
30 grudnia 2017, 02:39
1 210
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 grudnia 2017, 02:39
1 210
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.