Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zainteresowanie Windows Timeline jest wyjątko...

Zainteresowanie Windows Timeline jest wyjątkowo duże - również wśród Insiderów

Każda wydana przez Microsoft wielka aktualizacja Windows 10 wzbudza olbrzymie emocje, zwłaszcza pozytywne – trudno się temu dziwić, w końcu za każdym razem użytkownicy do swojej dyspozycji otrzymują całkowicie nowe funkcje. Zanim jednak oczywiście trafią one do stabilnej wersji Dziesiątki, muszą rzecz jasna przejść przez cały szereg testów. Prawdopodobnie najbardziej wymagającym z nich, jest konfrontacja nowego rozwiązania z Insiderami, którzy wręcz uwielbiają wytykać palcem wszelkie napotkane błędy – te zaś muszą zostać w jak największym stopniu wyeliminowane, nim nowy mechanizm trafi do rąk użytkownika końcowego (a więc do wersji stabilnej Windows 10). Nie jest to jednak jedyne zadanie, które stoi przed testerami. Twórcy bowiem usilnie nakłaniają ich, by podzielili się swoją opinią nie tylko na temat tego, co wymaga naprawy, lecz również w jaki sposób ulepszyć można dane rozwiązanie. W przypadku Windows Timeline odzew okazał się ogromny, bowiem sugestii nadesłanych przez testerów nie brakuje – również w kwestii przeprowadzenia sporych zmian w działaniu samego mechanizmu.

Tak podczas demonstracji wyglądał Windows Timeline

Windows Timeline jest wyjątkowo ciekawą nowością, bowiem przy jej wykorzystaniu uzyskujemy dostęp do swoistego odpowiednika historii przeglądarki, dotyczącej jednakże całej naszej aktywności na komputerze. Możliwe ma być między innymi wykorzystanie tego właśnie mechanizmu w celu ułatwienia sobie dostępu do pliku edytowanego w określonym dniu, w czym pomóc ma intuicyjny układ wyświetlonych paneli. Mało tego, z Windows Timeline powiązana zostanie funkcja Continue on PC, umożliwiająca nam kontynuowanie działań prowadzonych z poziomu smartfona już na komputerze. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia – najistotniejszym z nich wydaje się to, że aplikacje muszą zostać specjalnie dostosowane, aby dobrze współgrać z opisywanym mechanizmem (jak i samą funkcją). Jako że całość znajduje się jeszcze w fazie prac rozwojowych, nadszedł czas na wysłuchanie opinii Insiderów. Tych zaś pojawiło się wyjątkowo dużo, przy czym sporą ich ilość stanowią naprawdę dobrze przemyślane pomysły. Do najciekawszych i najbardziej obiecujących z nich zaliczyć można między innymi sugestię dodania przycisku X, który miałby umożliwić szybsze zamykanie kart aktywności, oraz przycisku clear all, odpowiadającego za wyczyszczenie całości. Nie mniej praktyczne wydaje się dodanie zaawansowanych filtrów w Windows Timeline oraz możliwość całkowitego wykluczenia określonych aplikacji z monitorowania przez Windows Timeline – oczywiście również i te sugestie trafiły do Centrum opinii.

Jak łatwo zauważyć na podstawie zainteresowania okazanego przez testerów, nowe rozwiązanie Microsoftu może stać się czymś przełomowym. Niestety, dodawanie kolejnych sugestii, czy też wręcz wymuszanie na twórcach ukierunkowanego rozwoju mechanizmu skończyć się może nieco mniej wesoło – większa ilość pracy do wykonania to również konieczność przedłużenia czasu produkcji, bądź też zatrudnienia dodatkowego personelu (do czego gigant się nie pali). W praktyce oznacza to, że Windows Timeline pojawi się w Redstone 4 w swojej skromniejszej formie, bądź też przyjdzie nam poczekać nieco dłużej na jego znacznie udoskonaloną wersję.

Amadeusz Labuda
29 grudnia 2017, 09:01
1 161
Odsłony
Amadeusz Labuda
29 grudnia 2017, 09:01
1 161
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.