Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Indeksowanie w Fall Creators Update zużywa je...

Indeksowanie w Fall Creators Update zużywa jeszcze mniej baterii

Jedną z bardzo przydatnych funkcji dostępnych w Windows 10, jest możliwość zaindeksowania plików znajdujących się na dyskach. Pomimo wielu korzyści które ze sobą niesie (zwłaszcza przyśpieszeniu odnajdywania szukanych elementów), niestety niewielu użytkowników decyduje się na przejście przez ten proces. Spowodowane jest to głównie problemami ze zwiększonym zużyciem energii przez CPU, gdy tylko komputer zarejestruje spadek wydajności podczas indeksowania. Na szczęście mechanizm za to odpowiedzialny udało się w znaczącym stopniu usprawnić, dzięki czemu problemy z nim powiązane nie powinny już być tak dokuczliwe – wszystko to zaś zawdzięczamy członkom programu Windows Insider.

Indeksowanie w praktyce

Na oficjalnym blogu Microsoftu przeczytać można nawet specjalną notkę, którą w ramach podziękowania przygotowali twórcy nowego mechanizmu indeksowania. Wynika z niej, że w testach usprawnionej jego wersji wzięło aż 10 tysięcy Insiderów, zaś trwały one przez 6 tygodni w okresie wakacyjnym. Efektem końcowym okazała się redukcja ilości potrzebnych obliczeń wykonywanych przez CPU o 40%, co przełożyło się nawet na żywotność baterii dłuższą o 10 minut. Oczywiście nowa wersja indeksowania dostępna jest już od czasu wprowadzenia ostatniej wielkiej aktualizacji, czyli Fall Creators Update, niewiele jednak osób zdaje sobie z tego tak naprawdę sprawę – w końcu automatycznego indeksowania niemal się nie zauważa.

Ulepszenia tego pokroju, które Microsoft stale wprowadza do swojego najnowszego systemu operacyjnego w znacznej mierze nie mogłyby mieć miejsca, gdyby nie program Windows Insider i jego uczestnicy. Koniec końców, do przeprowadzenia każdego z nich konieczne były setki, jeśli nie tysiące roboczogodzin, na które zespół Microsoftu obecnie po prostu nie mógłby sobie w chwili obecnej pozwolić. Tak więc po raz kolejny Insiderzy okazali się nieocenioną pomocą dla giganta z Redmond. Zainteresowanych ręcznym przeprowadzeniem procesu indeksowania zapraszamy do poświęconego temu zagadnieniu poradnika, znajdującego się na łamach naszego portalu.

Amadeusz Labuda
28 grudnia 2017, 14:25
902
Odsłony
Amadeusz Labuda
28 grudnia 2017, 14:25
902
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.