Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft odkrył 3 nowe problemy w kompilacji...

Microsoft odkrył 3 nowe problemy w kompilacji rozwojowej 17063

Kilka dni temu, po jednej z dłuższych przerw w swojej historii program Windows Insider powrócił z nową kompilacją Windows 10 Redstone 4 o numerze 17063. Jest to jedna z największych pod względem nowości i zmian kompilacji w całej historii programu, wprowadzająca choćby tak wyczekiwane funkcje, jak Windows Timeline i Windows Sets. Dziś jednak nie będziemy zajmować się tyle warstwą funkcjonalną, co... niefunkcjonalną.

Jako że mówimy o Fast Ring, czyli pierścieniu szybkich aktualizacji programu Insider, kompilacje te zazwyczaj zawierają swój bagaż błędów i problemów. Można by rzec, że to cena, jaką Insiderzy płacą za możliwość testowania nowości na wiele miesięcy przed ich premierą w ogólnodostępnych aktualizacjach Windows 10. Pod względem liczby i znaczenia znanych błędów i problemów kompilacja 17063 niczym się nie wyróżniała. Na wtorkowej liście zmian odnotowano ich dokładnie 8. Microsoft listę tę jednak zaktualizował, bowiem wykryte zostały 3 nowe błędy.

Windows 10 Redstone 4 - build 17063

Dodatkowe błędy/problemy ujawnione dziś w nocy Microsoft opisuje w taki oto sposób:

  • W trakcie nawigacji w OOBE [pierwszej konfiguracji nowo zainstalowanego systemu] niektóre przyciski na stronach mogą nie wyświetlać się prawidłowo. Gdy do tego dojdzie, należy korzystać z klawisza Tab, by przełączać się między kontrolkami na stronach, lub kierować wskaźnik myszy na puste obszary stron, bowiem przyciski wyrenderują się dopiero wtedy. Metody te powinny odblokować OOBE i pozwolić ukończyć proces;
  • Microsoft bada raporty o komunikacie, że Windows "wymaga aktywacji", zaś próby aktywacji po aktualizacji do builda 17063 kończą się niepowodzeniem;
  • Po aktualizacji do builda 17063 w niektórych aplikacjach (np. Firefox) może nie działać dźwięk. O problemie tym szerzej pisaliśmy już tutaj.

Cóż, Fast Ring uchodzi za poligon doświadczalny dla Windows 10 i błędy są dla wielu jego użytkowników chlebem powszednim. Microsoft stara się odnotowywać wszystkie znane błędy (nawet te najmniej istotne), by użytkownicy mogli sami zdecydować, czy wykonać aktualizację, czy też opuścić jedną lub dwie kompilacje do czasu, aż problem w szczególnie istotnym dla nich obszarze doczeka się poprawki.

Krzysztof Sulikowski
22 grudnia 2017, 18:21
1 652
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 grudnia 2017, 18:21
1 652
OdsłonyKomentarze

W moim przypadku aktualizacja trwała godzinami. Musiałem wyłączyć PC. Ponowne uruchomienie było niemożliwe. Komp wpadł w pętlę. Przy próbie naprawy i odzyskania okazało się, że partycje na dysku zmieniły się z MBR na Gpt. Jak wiadomo zmiana powrotna kończy się utratą wszystkich danych. "Dzięki" temu mam świeży dysk i system od podstaw. Super prawda?
Mario, 24 grudnia 2017, 17:05
Nie zazdroszczę, ale miej na uwadzę, że korzystanie z Windows 10 Insider Preview niesie ze sobą ryzyko problemów - przecież to wczesna wersja rozwojowa, a jak każda wersja rozwojowa nie jest ona wolna od błędów, także tych poważnych.
Mateusz Miciński, 26 grudnia 2017, 19:50
a mi cały czas wywala bład 0xc1900101 wszystkiego pubowałem i dalej nic
michal, 26 grudnia 2017, 22:22
Problemem podczas instalacji tej kompilacji (GSOD) był antywirus NOD32. Po odinstalowaniu noda aktualizacja przebiegła pomyślnie. Co ciekawe ponowne zainstalowanie noda powoduje GSOD (Driver\ehdrv).
Marox66, 27 grudnia 2017, 18:28

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.