Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowa kompilacja to również nowe problemy - ty...

Nowa kompilacja to również nowe problemy - tym razem dotyczą one dźwięku

Microsoft nieustannie usprawnia swój najnowszy system operacyjny, Windows 10. Oczywiście proces ten nie może przebiegać w pełni bezproblemowo, bowiem każda nowa iteracja generuje właściwe tylko sobie błędy, zarówno mniejsze jak i większe. Właśnie z tego powodu powstał program Windows Insider, którego uczestnicy testują najnowsze aktualizacje Dziesiątki jeszcze nim dotrą one do zwykłych użytkowników – pozwala to na wyeliminowanie wszelkiej maści niedopracowań zawczasu. Wygląda na to, że Insiderzy po raz kolejny uchronili nas przed całkiem sporymi problemami, bowiem najnowszy build (oznaczony numerem 17063) sprawia, że w wielu aplikacjach firm trzecich dźwięk nie jest zupełnie odtwarzany.

To właśnie Firefox jest powodem tak wielkiej liczby zgłoszeń

Tym razem do wykrycia błędów doszło błyskawicznie, za co odpowiedzialny jest dosyć prozaiczny fakt – dosięgły one bowiem między innymi jednej z najczęściej używanych przeglądarek, czyli Mozilla Firefox. Oczywiście cała sytuacja dotyczy nie tylko jej, bowiem pojawiły się także raporty opisujące analogiczne problemy również w innych aplikacjach, między innymi Audacity a nawet Microsoft Edge. Całość okazała się na tyle poważna, że spora część Insiderów powróciła nawet do mocno przestarzałego Internet Explorer 11, który najwyraźniej oparł się usterce mimo swego wieku. Kto wie, być może obecny jest on w Windows 10 między innymi na wypadek takich właśnie sytuacji?

Oczywiście cała sytuacja spowodowała powstanie całej masy raportów skierowanych do Microsoftu, który potwierdził już zresztą testy łatki mającej naprawić błędy. Niestety, nie wiadomo czy pojawi się ona w najbliższym czasie, czy też gigant zaimplementuje ją w kolejnym buildzie testowym. Krótko mówiąc, jeśli korzystacie z Firefoxa czy też Audacity i potrzebujecie tych programów do pracy, warto wstrzymać się jeszcze z instalacją kompilacji 17063.

Amadeusz Labuda
21 grudnia 2017, 09:41
1 162
Odsłony
Amadeusz Labuda
21 grudnia 2017, 09:41
1 162
OdsłonyKomentarze

Hmmm nikt z Mozilli się nie chwalił że Microsoft wykupił Firefoxa? :)
Czarek, 21 grudnia 2017, 12:19

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.