Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Grupy Domowe znikają w wersji Windows Insider...

Grupy Domowe znikają w wersji Windows Insider 17063

Liczba komputerów na świecie rośnie wykładniczo z każdym dniem, a nawet godziną. Komputery mamy w domu, w pracy, a nawet w samochodzie. Otoczeniu jesteśmy elektroniką z każdej strony. Mając kilka komputerów w domu, od zawsze szukaliśmy sposobu na szybkie udostępnianie plików na inne otaczające nas urządzenia. W pracy takie rozwiązania są szczególnie przydatne, bowiem konieczność współdzielenia folderów, plików i urządzeń ze współpracownikami to obowiązkowy element w każdym biurze. Microsoft, chcąc ułatwić nam udostępnianie plików i urządzeń wewnątrz naszej własnej sieci lokalnej, wprowadził w Windows 7 narzędzie o nazwie Grupy Domowe. Komputery znajdujące się w takiej grupie mogą swobodnie wymieniać się plikami, korzystając z udostępnionych bibliotek (np. Moje obrazy lub Moje dokumenty).

Grupy Domowe wycofane

Wszystko wskazuje na to, że Grupy Domowe znikną w nowej aktualizacji, a potwierdza to ich brak w Windows Insider 17063. Microsoft kładzie nacisk na rozwój usług chmurowych i właśnie OneDrive ma być alternatywą dla Grup Domowych. Funkcja Pliki na żądanie pozwala korzystać z dokumentów bez konieczności ich pobierania na dysk lokalny. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z usług chmurowych, opcja Udostępniania w Windows 10 powinna być w stu procentach wystarczająca. Pozwala ona na udostępnianie folderów i drukarek wszystkim komputerom znajdującym się w sieci lokalnej. Stosowaie nowych rozwiązań ma też tę zaletę, że nie wymaga znajomości żadnych dodatkowych loginów ani haseł. Wszystko jest dostępne przy użyciu naszego konta Microsoft.

Mimo że usługa Grup Domowych jest przydatna i często wykorzystywana, musiała być zastąpiona w końcu przez doskonalsze rozwiązania. Zresztą dotychczasowa strategia giganta jasno wskazuje na to, że chce on, abyśmy jak najwięcej czynności wykonywali za pośrednictwem kont Microsoft.

Wojciech Błachno
20 grudnia 2017, 12:55
1 802
Odsłony
Wojciech Błachno
20 grudnia 2017, 12:55
1 802
OdsłonyKomentarze

Nie będę tęsknił. Była utrapieniem dla mnie. Nikt w domu, ani ze znajomych z niej nie korzystał. (albo nikt mi się o niej nie chwalił, a mam paru "geeków" wśród znajomych)
Rosenberg911, 20 grudnia 2017, 14:10
@Rosenberg911 ja sam korzystałem ale przez chwile bo się wykrzaczało. prościej mi jest p[odpiąć hdd do routera i wszyscy widza co m aja widzieć :))
q, 20 grudnia 2017, 21:32

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.