Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wsparcie myszy i klawiatury trafi do Xbox One...

Wsparcie myszy i klawiatury trafi do Xbox One już w najbliższych dniach

Ostatnie lata przyniosły ogromne zmiany w polityce Microsoftu dotyczącej branży gier wideo. Najbardziej zauważalną z nich jest to, że Xbox One coraz bardziej kreowany jest na urządzenie pośrednie, znajdujące się gdzieś pomiędzy klasyczną konsolą, a komputerem stworzonym do odtwarzania multimediów. Oczywiście taka zmiana roli i docelowego przeznaczenia sprzętu musiała odbić się również na aspekcie sprzętowym – dowodzą tego chociażby oficjalne zapowiedzi, wedle których już niebawem Xbox One zyska obsługę klawiatury i myszy nie tylko w menu, lecz również w samych grach. Prawdę powiedziawszy temat ten nie jest wcale nowy, bowiem rozmaici reprezentanci Microsoftu (oraz sami fani) powracają do niego co kilka miesięcy. Niemniej widać już, że coś w tej sprawie naprawdę się dzieje – dowodzi tego chociażby usunięta już informacja na oficjalnej, polskiej stronie Microsoftu, wedle której wspomniane wsparcie dla mysz i klawiatury już trafiło do Xbox One.

Jeden z pierwszych zapowiedzianych zestawów mysz + klawiatura, stworzonych z myślą o Xbox One

Cała sprawa jest o tyle ciekawa, że wspomniana informacja pojawiła się tylko w jednym miejscu – na polskojęzycznej stronie Microsoftu, skąd zresztą po niespełna kilkunastu godzinach zniknęła. Według przedstawionych informacji wspomniane wsparcie myszy, klawiatury, a nawet kamer internetowych trafiło już do ekosystemu konsol Microsoftu. Oczywiście nic takiego w praktyce nie miało jak na razie miejsca, przynajmniej w stabilnej wersji systemu. Niemniej, wszystko wskazuje na to, że polski oddział giganta z Redmond po prostu pośpieszył się za bardzo z obwieszczeniem nowin – wskazuje na to w każdym bądź razie fakt, że odpowiedni artykuł został już przygotowany. Pomijając omawiane rewelacje, w tekście przeczytać można było również na temat sprzętów peryferyjnych stworzonych przez Microsoft (oczywiście mowa o tych już istniejących, jak chociażby kamera Microsoft LifeCam HD-3000).

Wprowadzenie obsługi klawiatury i myszy do Xbox One było pewne już od dłuższego czasu, jednak dokładna tego data nie była znana. Niemniej wspomniane rewelacje sugerują, że zainteresowani nie będą musieli czekać długo – najprawdopodobniej wsparcie dla urządzeń peryferyjnych przeznczonych dotychczas wyłącznie dla PC pojawi się w konsolach Microsoftu jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Amadeusz Labuda
19 grudnia 2017, 10:11
995
Odsłony
Amadeusz Labuda
19 grudnia 2017, 10:11
995
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.