Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Flow otrzymuje wsparcie dla Microsoft To-Do i...

Flow otrzymuje wsparcie dla Microsoft To-Do i kontenerów w Azure

Microsoft Flow to usługa uruchomiona publicznie na początku listopada zeszłego roku. Pozwala ona układać "przebiegi", czyli zautomatyzowane łańcuchy zadań dla predefiniowanych wydarzeń, zmian i akcji w wielu serwisach internetowych. Innymi słowy Flow przy pomocy prostych algorytmów pozwala zautomatyzować żmudne czynności i dzięki temu zwiększyć naszą produktywność. Dziś do portfolio łączników, czyli wspieranych usług, dołączyło kilka nowych (m.in. spod szyldu Azure), a ponadto dodano nowe akcje dla poczty Outlook.

Flow

Zacznijmy od poczty Outlook. Flow otrzymał nową akcję o nazwie Export email, która pozwala wyeksportować wiadomość jako plik z łącznika zarówno Outlook w Office 365, jak i Outlook.com. Flow wygeneruje plik ".eml", którzy można przykładowo przesłać na witrynę w SharePoint. Wiążą się z tym dodatkowe akcje: Foward email, Mark as read i Respond to an event invite action, a także nowy wyzwalacz: When a new email mentioning me arrives, który rozpoczyna przepływ w reakcji na @wzmiankę naszej nazwy użytkownika w mailu.

Flow

W tym tygodniu Flow zostaje wzbogacony o 5 nowych łączników:

  • Azure Container Instances - pozwala z łatwością uruchamiać kontenery w Azure przy pomocy jednego polecenia, tworzyć grupy kontenerów, pobierać logi i nie tylko.
  • Azure Kusto - Kusto jest platformą do analizowania logów działającą w chmurze. Jest ona przystosowana do zapytań ad-hoc i pracy z big data. Więcej na temat Kusto przeczytać można na stronie http://aka.ms/kdocs.
  • Metatask - Metatask jest prostym narzędziem do organizowania i kontrolowania procesów wewnętrznych, pozwalającym zwykłym użytkownikom szybko budować i uruchamiać środowiska biznesowe.
  • Microsoft To-Do - to aplikacja do inteligentnego zarządzania zadaniami, która ułatwia planowanie dnia. Microsoft To-Do może pobierać zadania z wielu serwisów.
  • Plumsail Documents - API pozwalające tworzyć dokumenty z szablonów (np. DOCX lub HTML), konwertować je do PDF i nie tylko. Więcej informacji na temat Visit znajdziecie na stronie https://plumsail.com/actions.

Microsoft poinformował też o ulepszeniu mechanizmu zapamiętywania przepływów. Flow będzie automatycznie wybierał ostatnio używane przepływy za każdym razem, gdy użytkownik doda akcję lub wyzwoli przepływ. Dodatkowo na stronie łączników wyszczególnione zostają ostatnio dodane łączniki.

Krzysztof Sulikowski
18 grudnia 2017, 17:59
749
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 grudnia 2017, 17:59
749
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.