Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Grupowe rozmowy głosowe trafią do aplikacji m...

Grupowe rozmowy głosowe trafią do aplikacji mobilnej Xbox

Jednym z najciekawszych aspektów dotyczących graczy w dzisiejszych czasach, są budowane przez nich relacje społeczne. Zasadniczo, opierają się one w znacznej mierze na wspólnym graniu oraz niezobowiązujących, odprężających rozmowach z wykorzystaniem wbudowanych w daną platformę kanałów czatowych (również głosowych). Czasem użytkownicy Xbox korzystają również z możliwości rozmowy podczas samych meczy, by zyskać przewagę wynikającą z lepszej koordynacji działań. Niestety, aby skorzystać z czatu głosowego konieczne jest posiadanie odpowiedniego zestawu słuchawkowego, w przeciwnym bowiem razie zmuszeni będziemy komunikować się pisemnie – to zaś oznacza opóźnienia w komunikacji, które mogą bardzo negatywnie odbić się na wyniku w grze wieloosobowej (gdy na przykład nie podamy na czas informacji dotyczących położenia sił przeciwnika). Na szczęście Microsoft znalazł dosyć proste rozwiązanie tego problemu – jest nim najnowsza wersja aplikacji Xbox na urządzenia mobilne.

Aplikacja mobilna Xbox i uczestnictwo w czacie głosowym

Istota jej działania jest prosta – udostępnia ona najistotniejsze funkcje społecznościowe oraz te powiązane z obsługą kont (jak chociażby statystyki). Teraz jednak, wraz z najnowszą aktualizacją pojawiła się w niej możliwość przeprowadzenia rozmowy grupowej również w formie głosowej. Dzięki temu, z tej właśnie formy komunikacji skorzystać mogą również użytkownicy konsol nieposiadający specjalnych zestawów słuchawkowych – wystarczy mieć pod ręką smartfona z zainstalowaną aplikacją Xbox (w wersji beta). Co więcej, oprogramowanie to nie jest dostępne jedynie na Androidzie, bowiem zaczęły się właśnie testy na platformie iOS. Wprowadzenie w przyszłości funkcji zostało już nawet potwierdzone oficjalnie, w jednym z tweedów Larrego Hryba.

Nową funkcję powinni docenić nie tylko gracze nie posiadający słuchawek, lecz również ci którzy często znajdują się daleko od swojej konsoli – w końcu przy użyciu aplikacji Xbox wystarczy mieć pod ręką swój telefon by dołączyć do rozmowy. Kiedy jednak możliwość przeprowadzenia rozmowy głosowej trafi do wersji stabilnej mobilnej aplikacji Xbox niestety nie wiadomo. Pozostaje więc jedynie skorzystać z jej testowej wersji, bądź też uzbroić się w cierpliwość.

Amadeusz Labuda
15 grudnia 2017, 12:54
765
Odsłony
Amadeusz Labuda
15 grudnia 2017, 12:54
765
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.