Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Francja dołącza do grupy regionów Azure

Francja dołącza do grupy regionów Azure

Microsoft zapowiedział uruchomienie Regionów Azure we Francji, co pozwoli klientom z całego świata wdrażać usługi i testować środowiska znajdujące się fizycznie we Francji. Nowy region France Central oferuje strefy dostępności (Azure Availability Zones) z 99,99% gwarancją dostępności maszyn wirtualnych. Regiony są na razie dostępne w wersji Preview, a ich centra mieszczą się w Paryżu (Francja Srodkowa) i Marsylii (Francja Południowa).

"Platforma Azure jest ogólnie dostępna w 36 regionach na całym świecie. Ponadto ogłoszono plany dotyczące 6 kolejnych regionów. Ekspansja geograficzna ma dla nas wysoki priorytet, ponieważ chcemy oferować wyższą wydajność oraz spełniać wymagania i preferencje klientów w zakresie lokalizacji danych" - informuje Microsoft. Azure Availability Zones to lokalizacje odizolowane od ewentualnych wad w regionie Azure, zapewniające dodatkowe zasilanie, chłodzenie i sieci. Dzięki temu klienci Azure mogą uruchamiać krytyczne aplikacje w chmurze o wyższej dostępności i odporności w przypadku awarii centrum danych. Strefy dostępności we Francji Centralnej można łączyć z geograficznie oddzielonym regionem Francji Południowej, co umożliwia regionalne przywracanie systemu po awarii przy zachowaniu wymagań dotyczących rezydowania danych w określonym obszarze.

Regiony Azure

"Poglądowa wersja Microsoft Azure we Francji została otwarta dla wszystkich klientów, partnerów i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) z całego świata" - pisze Tom Keane, szef działu Global Infrastructure w Microsoft Azure. "Nowe regiony Azure we Francji są częścią naszego globalnego portfolio 42 regionów, które oferują skalę potrzebną, by przybliżyć aplikacje do użytkowników i klientów z całego świata. Wciąż traktujemy geograficzną ekspansję Azure jako priorytet, aby zapewniać wyższą wydajność i dostępność, spełniać lokalne wymagania prawne i wspierać preferencje klientów dotyczące lokalizacji danych". Microsoft zaznacza, że nowe regiony będą oferować taką samą niezawodność i wydajność klasy enterprise, jak pozostałe dostępne regiony.

Firma chwali się również tym, że "Dostępność platformy Azure ogłoszono w 42 regionach (to więcej niż oferują wszyscy inni dostawcy usług w chmurze). Ułatwia to wybór centrum danych i regionów świadczenia usługi Azure spełniających potrzeby Twoje i Twoich klientów"

Krzysztof Sulikowski
13 grudnia 2017, 16:27
759
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 grudnia 2017, 16:27
759
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.