Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Timeline już na horyzoncie

Windows Timeline już na horyzoncie

Jak wiadomo, Microsoft już od dłuższego czasu korzysta ze specjalnego programu testowego, noszącego nazwę Windows Insider. Jego głównym założeniem jest wyeliminowanie błędów z najnowszych aktualizacji Windows 10, co możliwe jest dzięki raportom wysyłanym przez Insiderów (czyli uczestników wzmiankowanego programu). Nie robią oni tego jednak rzecz jasna z czystej dobroci serca – ich nagrodą jest w zasadzie wiedza i możliwość przetestowania nowych funkcji nim trafią one do stabilnej wersji systemu. Wygląda na to, że już niebawem uczestnicy programu Windows Insider dostaną do testów wyczekiwaną już od dawna nowość, zwaną Windows Timeline – dowodzi tego chociażby fakt, że w Sieci pojawiła się jej pierwsza prawdziwa prezentacja.

Windows Timeline w praktyce

Funkcja o której mowa, czyli Windows Timeline, wyczekiwana jest przez tysiące fanów – zresztą nie bez powodu. W założeniu ma ona umożliwić nam podgląd naszych działań z ostatnich 30 dni, stając się poniekąd odpowiednikiem historii w przeglądarkach internetowych. Znacząco powinno to ułatwić powrót do przerwanych wcześniej działań, jak chociażby edycji plików (zwłaszcza jeśli nie pamiętamy ich nazwy). Windows Timeline został dosyć szczegółowo omówiony podczas wczorajszego webcastu Windows Insider, oraz co ważniejsze, towarzyszyła temu demonstracja działania funkcji w praktyce. Już na pierwszy rzut oka widać było, że nie mamy tu do czynienia z reklamowym fotomontażem, tylko ze sprawnym mechanizmem. Gdy zsumujemy to z faktem, że opisywane rozwiązanie miało trafić do Windows 10 wraz z wielką aktualizacją Fall Creators Update, oczywistym robi się to, że trafi ono do testów w jednym z najnowszych buildów.

Pozostaje mieć nadzieje, że Windows Timeline okaże się na tyle dopracowane, by już niebawem pojawić się w stabilnej wersji Dziesiątki. Jeśli Microsoft postanowi wstrzymać się z jego wdrożeniem do następnej wielkiej aktualizacji, odbije się to znacząco na jego reputacji i wiarygodności…

Amadeusz Labuda
13 grudnia 2017, 12:07
1 054
Odsłony
Amadeusz Labuda
13 grudnia 2017, 12:07
1 054
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.