Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Teams obsługuje coraz więcej opcji znanych ze...

Teams obsługuje coraz więcej opcji znanych ze Skype dla firm

Wielkie firmy powiązane z technologią stale pracują nad udoskonaleniem oferowanych przez siebie produktów – nie inaczej jest w przypadku Microsoftu. Jak łatwo się zorientować, gigant z Redmond przykłada się zwłaszcza do usprawnienia aplikacji wchodzących w skład pakietów Office, dzięki czemu stają się one jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Nie wyklucza to oczywiście pojawiania się w ramach Office nowych programów, które często okazują się wyjątkowo udanymi i szybko zjednują sobie użytkowników. Doskonałym przykładem aplikacji tego typu jest Microsoft Teams, czyli niesamowicie rozbudowana platforma komunikacyjna, której głównym zadaniem jest usprawnienie kontaktu pomiędzy pracownikami, a nawet całymi ich grupami. Jak wiadomo już od pewnego czasu, Microsoft planuje zaimplementować do Teams wszelkie unikalne możliwości oferowane przez Skype dla firm, zaś zmiany do tego dążące można zaobserwować gołym okiem już dziś.

Funkcja dzwonienia z poziomu Teams

W najnowszej aktualizacji Microsoft Teams doczekał się implementacji kilku zaawansowanych funkcji, które dotychczas dostępne były wyłącznie w programie Skype. Mowa tu między innymi o opcjach przekierowania rozmowy, ukrycia numeru dzwoniącego, wykonywania jednocześnie kilku połączeń czy też ich wstrzymaniu (pauzowaniu). Oczywiście do skorzystania z nich konieczne jest posiadanie odpowiednich subskrypcji pakietu Office 365. Dzięki wprowadzonym zmianom spora ilość firm już teraz pozwolić będzie mogła sobie na całkowitą rezygnację z nieco zawodnego Skype dla firm, na rzecz Microsoft Teams. Oczywiście nie jest to jeszcze koniec wzmiankowanej transformacji, bowiem do przeniesienia pozostało jeszcze sporo innych funkcji, jak chociażby udostępnianie pulpitu (jego wdrożenie wstępnie ma mieć miejsce w 2 kwartale 2018 roku).

Już w chwili obecnej Microsoft Teams należy do grona najbardziej rozbudowanych komunikatorów biznesowych, jednak jak widać Microsoft nie zamierza nawet na chwilę spowolnić jego rozwoju. Co prawda można spodziewać się sporadycznych problemów (jak chociażby brak polskich znaków), jednak taka jest cena którą trzeba zapłacić na drodze postępu. Na szczęście gigant stara się unikać takich sytuacji, dzięki czemu stają się one coraz rzadsze.

Amadeusz Labuda
13 grudnia 2017, 10:30
753
Odsłony
Amadeusz Labuda
13 grudnia 2017, 10:30
753
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.