Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Always Connected: Redstone 4 ze wsparciem dla...

Always Connected: Redstone 4 ze wsparciem dla łączności opartej na SIM/eSIM

Always Connected to nie tylko specyficzna linia pecetów ARM z Windows 10, ale - jak się stopniowo okazuje - również całe podejście do łączności z Internetem, które wykracza poza standardowe Wi-Fi. Microsoft współpracuje z partnerami nad implementacją wsparcia dla łączności opartej na SIM i eSIM, a o konkretnych planach poinformował na minionych warsztatach WinHEC w Taipei.

Warsztaty odbyły się na przełomie listopada i grudnia, a część materiałów Microsoft udostępnił na swoim Channel 9. Jedna z sesji poświęcona była Always Connected PCs - lekkich pecetach z układami ARM lub Intel, korzystających z technologii eSIM, by łączyć się z siecią mobilnie. Obecnie niektóre PC z Windows 10 (w tym Surface Pro) mają możliwość łączenia się z siecią LTE przy pomocy karty SIM dołączonej do urządzenia, jednak w Redstone 4 wszystko to ma ulec znacznemu uproszczeniu.

Always Connected, Redstone 4

Użytkownicy końcowi będą mogli połączyć w Windows swoje urządzenia z planami taryfowymi operatorów mobilnych, a profile eSIM będą pobierane z chmury. W owym scenariuszu "Consumer eSIM" nie będzie wymagana aktywacja w sklepie. Jak wynika z prezentacji, możliwość ta pojawi się w najbliższej dużej aktualizacji Windows 10, czyli w Redstone 4 zaplanowanym na wiosnę przyszłego roku. Szczegóły scenariusza będą się różnić w zależności od operatora, kanału i regionu.

Always Connected, Redstone 4

W kolejnej aktualizacji zadebiutuje też scenariusz "Entnterprise eSIM". Będzie to rozwiązanie dla firm polegające na zamówieniu subskrypcji mobilnych od operatorów i korzystaniu z mobilnych narzędzi do zarządzania (np. Microsoft Intune), by zapewnić łączność automatycznie. Microsoft uważa, że takie rozwiązanie może się w biznesie przyjąć, ponieważ utrzymywanie łączności LTE jest dla przedsiębiorstw tańsze i bezpieczniejsze, niż w przypadku sieci Wi-Fi.

Na koniec Microsoft wspominał też o obniżeniu zapotrzebowania na energię, co jest kluczowe, by podwyższyć żywotność baterii w urządzeniach z Windows 10. Odpowiadać za to ma tryb Modern Standby. Jest to następca Connected Standby, który debiutował w Windows 8, pozwalając komputerom działać w modelu zasilania na wzór smartfonów. Modern Standby przede wszystkim zarządza aktywnościami w tle i scenariuszami wybudzania, które nie były dostępne w starszych modelach zasilania.

Krzysztof Sulikowski
9 grudnia 2017, 18:30
1 291
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 grudnia 2017, 18:30
1 291
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.