Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Najnowsze kompilacje Fast/Slow Ring zawierają...

Najnowsze kompilacje Fast/Slow Ring zawierają błąd uniemożliwiający instalację

Jednym z najlepszych sposobów aby upewnić się, że produkt który trafi w ręce użytkowników będzie bezawaryjny, jest wydanie wcześniej jego testowej wersji dla chętnych. Na tej właśnie metodzie opiera się program Windows Insider, w ramach którego uczestnicy otrzymują testowe kompilacje Windows 10, przyczyniając się tym samym do ulepszenia stabilnej wersji systemu (poprzez raportowanie występujących błędów). Niestety, od czasu do czasu zdarza się, że problemy pojawiają się już na etapie dystrybucji i wdrażania wersji testowych, tak jak ma to miejsce obecnie. Jak się bowiem okazuje, najnowszych buildów, oznaczonych numerami 17046 (Fast Ring) oraz 17025 (Slow Ring) po prostu nie da się w chwili obecnej zainstalować.

Wypowiedź jednego z pracownikó Microsoft

Sytuacja ta spowodowana jest błędem pojawiającym się podczas instalacji, noszącym numer 80096004 - najprawdopodobniej wiąże się on z podpisami plików .cabs wykorzystywanymi przez UUP. Co istotne, problemy pojawiają się również w przypadku pobierania pakietów językowych i kilku innych dodatków systemowych. Niestety, w chwili obecnej nie ma żadnego sposobu pozwalającego wprowadzić wspomniane aktualizacje z pominięciem błędów poza instalacją na czysto z wykorzystaniem pliku ISO. Wobec tego najrozsądniejszym wydaje się poczekanie na kolejne, poprawione kompilacje. Na szczęście osoby które zdążyły wcześniej zainstalować najnowsze uaktualnienia nie powinny napotkać żadnych utrudnień.

Oczywiście problemy tego typu nie są w zasadzie niczym nowym, bowiem podobne sytuacje miały już miejsce w przeszłości. Zastanawiający jest jednak fakt, iż udostępniając nową kompilację Insiderom, pracownicy Microsoftu nie zadali sobie trudu aby ją należycie przetestować, chociażby na grupie kilkudziesięciu komputerów – w końcu jest to coś, na co firma z Redmond powinna móc sobie pozwolić bez najmniejszego problemu.

Amadeusz Labuda
8 grudnia 2017, 10:39
1 083
Odsłony
Amadeusz Labuda
8 grudnia 2017, 10:39
1 083
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.