Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Część Insiderów z kręgu Skip Ahead została zd...

Część Insiderów z kręgu Skip Ahead została zdegradowana

Jednym z przełomowych momentów w historii tworzenia systemu Windows 10 było uruchomienie programu Windows Insider. Jego założenia były dosyć proste – Microsoft udostępniał części użytkowników najnowsze kompilacje Dziesiątki do testów, ci zaś w zamian wiedzieli z pierwszej ręki, czego spodziewać się mogą po nadchodzących wersjach systemu. Oczywiście koncepcja ta ewoluowała i rozrastała się, w skutek czego Insiderów (członków omawianego programu) obecnie podzielić możemy na kilka grup (kręgów), które otrzymują odmienne kompilacje – jedne z nich niemal nie różnią się od wersji stabilnej, inne zaś zgoła określić można przede wszystkim jako eksperymentalne. To właśnie tego typu aktualizacje przypisane są testerom z kręgu Skip Ahead, uruchomionego w sierpniu bieżącego roku. Jak się okazuje, w dniu wczorajszym do systemów Microsoftu wkradł się bliżej nieokreślony błąd, w skutek którego część użytkowników należących właśnie do kręgu Skip Ahead została z niego nagle wyrzucona.

Zespół odpowiedzialny za Windows Insider

Dotknięci problemem Insiderzy podziwiać mogli komunikat informujący o cofnięciu opcji powiązanych z programem testowym, w skutek czego przydzieleni zostali w efekcie końcowym do kręgu Fast Ring. Oczywiście wywołało to spory odzew ze strony użytkowników, na który w stosunkowo krótkim czasie odpowiedziała Dona Sarkar, informując iż już zajęła się badaniem problemu. Zaledwie kilka godzin później okazało się, że źródło problemu zostało namierzone i trwają prace nad jego usunięciem – niestety, oficjalne informacje pomijają to, czym dokładnie cała sytuacja została spowodowana. Niestety, na chwilę obecną nie ma potwierdzonych doniesień o jakichkolwiek sposobach obejścia problemu, wobec czego pozostaje jedynie czekać na naprawy.

Jak widać problemy potrafią pojawić się nie tylko w zwykłych wersjach testowych Windows 10, lecz również w przypadku mechanizmów rozprowadzających je. Nie sposób przy tym nie zauważyć pewnej rzeczy – mianowicie, użytkownicy testowi wybierający Skip Ahead powinni zdawać sobie sprawę z możliwego ryzyka, wobec czego warto dobrze przemyśleć decyzję dotyczącą ewentualnego dołączenia do niego. W końcu dla wielu osób lepszym wyborem okaże się chociażby Slow Ring.

Amadeusz Labuda
8 grudnia 2017, 09:43
1 179
Odsłony
Amadeusz Labuda
8 grudnia 2017, 09:43
1 179
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.