Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft udostępnił narzędzie do wieloplatfo...

Microsoft udostępnił narzędzie do wieloplatformowej optymalizacji zawartości 3D

Jedną z głównych idei przyświecających aktualizacji Windows 10 Creators Update było 3D For Everyone, czyli uczynienie zawartości trójwymiarowej możliwie przystępną tak dla zwykłego użytkownika, jak i projektanta czy dewelopera. Microsoft zaczął realizować tę wizję na różne sposoby, m.in. wprowadzając całkowicie odmienionego następcę Painta - Paint 3D. Innym zupełnie krokiem w tym kierunku było przejęcie Simplygon na początku tego roku, by jego technologię wykorzystać do optymalizacji zawartości 3D. Po wielu miesiącach mamy już gotowe rozwiązanie.

Simplygon Cloud

Przejętą technologię Microsoft zaprzęgnął w rozwiązaniu Simplygon Cloud dostępnym już w Azure Marketplace. "Zdobywająca liczne nagrody technologia Symplygon jest używana w branży gier od ponad dekady, optymalizując zawartość 3D, by osiągać wysoką wydajność przy renderowaniu w czasie rzeczywistym. Symplygon może teraz automatycznie optymalizować wasze projekty, by mogły dotrzeć do mnóstwa urządzeń i platform rzeczywistości mieszanej. W ich skład wchodzą rozwiązania dla zestawów HoloLens i Windows Mixed Reality, AKit na iOS, ARCore na Androida i przeglądarkowe doświadczenia oparte na WebGL" - pisze Microsoft. Simplygon Cloud pozwala również budować oparte na chmurze przepływy optymalizujące rozwiązania on-demand i istniejące katalogi.

Dawniej optymalizacja zawartości 3D wymagała dni lub nawet tygodni ręcznej roboty i była jednym z najbardziej znienawidzonych zadań dla artystów i deweloperów. Simplygon przekonuje, że te czasy to już przeszłość. "Dzięki Simplygon możecie tworzyć rozwiązania 3D jednorazowo i w pełnej jakości wizualnej, by następnie automatycznie optymalizować je, by renderowały się płynnie na dowolnej platformie, co trwa minuty i pozwala zaoszczędzić czas i środki". Simplygon Cloud oferuje wsparcie dla szerokiej gamy typów plików, silników renderowania i platform rzeczywistości rozszerzonej, by wymienić tylko GLTF, FBX i OBJ, Unity 3D i Unreal Engine, oraz Windows Mixed Reality, iOS i Androida.

Jak rozpocząć pracę z Simplygon Cloud? Wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie produktu w Azure Marketplace.

Krzysztof Sulikowski
7 grudnia 2017, 19:41
893
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 grudnia 2017, 19:41
893
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.