Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ostatnie zabezpieczenia złamane. Zmienić syst...

Ostatnie zabezpieczenia złamane. Zmienić system można już na dowolnej Lumii

Podczas gdy Microsoft nie jest już specjalnie zainteresowany tworzeniem nowych funkcji dla Windows Phone/Windows 10 Mobile, nie powstrzymuje to fanów od brania spraw w swoje własne ręce. Ostatni znaczący wkład w ekosystem należy do niejakiego Heathcliff74 z forum XDA, który zaktualizował swoje narzędzie Windows Phone Internals. Pozwala ono teraz na instalację dowolnego niestandardowego ROMu na praktycznie wszystkich, nawet oficjalnie już niewspieranych smartfonach Lumia.

Windows Phone Internals

Najnowsza aktualizacja Windows Phone Internals pozwala użytkownikom na umieszczenie dowolnej niestandardowej wersji ROM na urządzeniu z Windows 10 Mobile lub nawet z Windows Phone 8. Wersja 2.2, o której mowa, nie została jeszcze wydana, ale deweloper już teraz prezentuje funkcję na nagraniu. Aby zainstalować niestandardowy system, trzeba najpierw odblokować bootloader urządzenia. Na szczęście jest to do zrobienia z poziomu tej samej aplikacji. Jej nowa wersja posiada tryb "otwórz w pamięci masowej", dzięki któremu użytkownik otrzymuje dostęp do systemu plików telefonu. By zainstalować ROM, nie będzie to jednak konieczne. Zamiast tego należy uzyskać dostęp do roota i przejść do katalogu głównego. Osiągamy wtedy tzw. God Mode, czyli z technicznego punktu widzenia mamy wszystkie uprawnienia, w tym te wymagane do zmiany systemu operacyjnego. Należy jednak zachować ostrożność, by nie usunąć newralgicznych plików i postępować zgodnie z zasadami opisanymi przez autora programu. W przeciwnym razie urządzenie może ulec uszkodzeniu. By wyjaśnić, o co chodzi, Heathcliff74 przygotował wideo demonstrujące cały proces, co można zobaczyć poniżej:

Jakkolwiek przydatnym narzędziem z punktu widzenia fanów dogłębnego grzebania w telefonie byłby Windows Phone Internals, jest to rozwiązanie mocno niszowe. Windows Phone ma już zaledwie garstkę wiernych użytkowników i raczej nie trzymają się oni platformy po to, by zmieniać w niej system. Tak czy inaczej Heathcliff74 twierdzi, że zaktualizował narzędzie, ponieważ zainwestował w nie dużo czasu i codziennie otrzymuje prośby o aktualizację. Oczywiście za te poświęcenie, ciężką pracę i umiejętności należy się szacunek. Aplikacja jest bowiem ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy chcą kontynuować hakowanie i być może zastąpienie Windows Phone, który na większości starszych Lumii nie podlega dalszym aktualizacjom.

Więcej informacji na temat narzędzia oraz linki do jego pobrania znajdziemy na stronie Windows Phone Internals.

Krzysztof Sulikowski
3 grudnia 2017, 22:03
2 060
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 grudnia 2017, 22:03
2 060
OdsłonyKomentarze

..."Obce ludzie potrafio i chco coś robić", a te głąby z M$ olały system i jego użytkowników, którym jeszcze nie tak dawno obiecywali W10 mobile na każdą LUMIĘ !!!
valdi71, 4 grudnia 2017, 22:35

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.