Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 SDK Preview dostępny w kompilacji ...

Windows 10 SDK Preview dostępny w kompilacji 17046

Microsoft zaktualizował pakiet narzędzi deweloperskich dla Windows 10 Redstone 4. Obecnie dostępny jest pakiet SDK Preview w kompilacji 17046, a więc zgodnej z najświeższą kompilacją Insider Preview. Od wcześniejszej aktualizacji SDK minęło 10 dni (a od jeszcze wcześniejszej - 16), co wskazuje, że pakiet będzie uaktualniany częściej niż przy poprzednich wersjach Windows 10.

O ile wcześniej SDK korespondował z buildami wydanymi w Slow Ring, teraz nie jest to regułą i coraz częściej można spotkać wydania o numerze tożsamym z kompilacjami w Fast Ring. No dobrze, czas na listę zmian. Microsoft poinformował, że kompilacja ta działa w połączeniu z wcześniej wydanymi pakietami SDK i Visual Studio 2017. Oznacza to, że można zainstalować ten pakiet SDK i nadal publikować aplikacje przeznaczone np. dla Creators Update. Firma przypomina też, że SDK jest formalnie wspierany tylko przez Visual Studio 2017.

Windows 10 SDK Preview kompilacja 17046

Zważywszy na szybkie tempo aktualizowania, nowości nie ma zbyt wiele. Poinformowano o dostępności nagłówków C++/WinRT i kompilatora cppwinrt (cppwinrt.exe), które są odtąd dołączone do Windows SDK. Kompilator może okazać się przydatny, gdy zajdzie potrzeba użycia zewnętrznego komponentu WinRT lub musisz stworzenia własnego. Najprostszym sposobem będzie uruchomienie Wiersza poleceń dla deweloperów programu Visual Studio i uruchomienie kompilatora. Wsparcie w tym zakresie jest obecnie eksperymentalne i może ulec zmianie. Więcej szczegółów deweloperzy znajdą na blogu Modern C++ for the Windows Runtime.

Znane błędy/problemy i inne zmiany odnotowane przez Microsoft są tożsame z tymi, które opisano przy wersji 17046. Aktualną wersję SDK można już pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads. Oczywiście do jego uruchomienia wymagane będzie Visual Studio 2017.

Krzysztof Sulikowski
2 grudnia 2017, 01:10
1 178
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 grudnia 2017, 01:10
1 178
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.