Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Coraz śmielsze plany Microsoftu względem Snap...

Coraz śmielsze plany Microsoftu względem Snapdragona 845

Historia układów ARM w styczności z produktami Microsoftu nie była do tej pory najszczęśliwsza. Mowa oczywiście o Windows RT, specjalnej wersji Windows 8 dla ARM, którą można opisać tylko jako katastrofę. Nieco inny los spotkał z kolei Windows Phone/Windows 10 Mobile, który choć swego czasu odnosił niemałe sukcesy, obecnie znajduje się na wymarciu. Microsoft przygotowuje się teraz do trzeciego podejścia do ARM, które ma w końcu okazać się udane.

Snapdragon 845 - Windows 10

Przedsięwzięciem tym jest wydanie pełnej, pulpitowej wersji Windows 10 na urządzeniach ARM z układami Snapdragon. Pierwsze takie urządzenia korzystać będą z układu Snapdragon 835 i uruchamiać klasyczne aplikacje Win32 z użyciem wirtualizacji. Snapdragon 835 ma już jednak prawie rok, a oficjalne zapowiedzi Always Connected PCs nawet nie zostały jeszcze dokonane. Wiadomo, że partnerzy użyją tego chipu w pierwszych urządzeniach, niemniej jednak czas działa na niekorzyść rodzącej się kategorii, dlatego Microsoft już teraz przymierza się do kolejnej generacji. Świadczy o tym treść nowej oferty pracy, w którą wkradły się wzmianki o Snapdragonie 845.

Snapdragon 845 - Windows 10

Jak wynika ze wspomnianej oferty, Microsoft poszukuje osoby, kótra będzie "wykonywać testy LTE Manufacturing na chipach QUALCOMM (8998 i SDM 845) i/lub Intel". MSM8998 jest kryptonimem aktualnego Snapdragona 835, a Qualcomm nie używa już "MSM" do oznaczania kolejnych generacji. Nowe nazwy kodowe ustalane są ze wzoru SDMxxx, a więc "SDM 845" to po prostu Snapdragon 845. Doświadczenie z układami Intel również jest wymagane, ponieważ system Windows - choć współpracuje z ARM - jest częścią szerszej inicjatywy Always Connected PC. Jak widać, w jej portfolio wchodzić mają nie tylko laptopy/tablety z ARM, ale również te oparte na procesorach Intel, tak jak w przypadku nowego Surface Pro LTE.

Snapdragon 845 jest chyba największą tajemnicą poliszynela w świecie mobilnym. Wiadomo o nim prawie wszystko, a mimo to Qualcomm nie dokonał jeszcze oficjalnej zapowiedzi.

Aktualizacja 05.12.2017: Qualcomm dokonał oficjalnej zapowiedzi procesora Snapdragon 845.

Krzysztof Sulikowski
1 grudnia 2017, 23:32
1 430
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 grudnia 2017, 23:32
1 430
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.