Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Pro wciąż popularniejszy od Surface B...

Surface Pro wciąż popularniejszy od Surface Book i Surface Laptop

Najbardziej znanymi urządzeniami sygnowanymi logiem Microsoftu bezsprzecznie pozostają komputery z rodziny Surface. Święcą one już od lat coraz to nowe triumfy, konkurując bezpośrednio z tak znanymi markami jak chociażby Apple, co naturalnie umieszcza je w segmencie rynkowym premium. Mimo dosyć sporej ceny którą przyjdzie nam zapłacić za sprzęt taki jak Surface Book czy Surface Laptop, cieszy się on nadzwyczaj dużą popularnością. Zdecydowanie jednak najlepiej pod tym względem wypada tablet Surface Pro 4 – ten konkretny model to aż 39,7% wszystkich urządzeń marki Surface! Nic zresztą dziwnego, bowiem już od lat zbierał on przychylne opinie, które rzecz jasna przekuły się na coraz większą sprzedaż. Jak jednak wygląda sprawa w przypadku najnowszych urządzeń Microsoftu?

Diagram dotyczący urządzeń Surface

W ostatnim czasie poza sprawdzoną konwencją tableta typu Surface Microsoft eksperymentował z nowymi klasami sprzętu wchodzącego w skład rodziny Surface. Mowa tu o komputerze stacjonarnym Surface Studio oraz ultralekkim i pokrytym Alcantarą Surface Laptop. Możliwe że jest to po prostu wynikiem ich stosunkowo krótkiego pobytu na rynku, jednak nie przyjęły się one tak dobrze (odpowiednio 0,2% oraz 2,0% urządzeń Surface) jak odświeżona wersja legendarnego tableta, czyli Surface Pro (3,7%). Co ciekawe, dosyć słabo wypada jak na razie odświeżona wersja Surface Book – najnowszy model to około 0,4% komputerów z rodziny Surface, podczas gdy pierwowzór posiada udział rzędu aż 7,1%. Jak łatwo się więc zorientować, płacąc spore pieniądze za sprzęt z segmentu premium ludzie po prostu wolą mieć pewność, że ich zakup nie okaże się finalnie niewypałem.

Oczywiście jest to sytuacja na chwilę obecną, wobec czego niebawem statystyki najprawdopodobniej ulegną zmianie – w końcu wymiana urządzeń na ich nowsze odpowiedniki to rzecz naturalna. Już teraz jednak można zauważyć, które komputery stworzone przez Microsoft kupowane są najchętniej. Warto przy okazji wspomnieć jeszcze o tym, że sporo osób nie decyduje się na zmianę swojego sprzętu z rodziny Surface na nowszy nawet z upływem czasu – dowodzi tego chociażby mocno przestarzały Surface Pro 3 (21,7%). Najwyraźniej są i tacy, którym więcej do szczęścia nie potrzeba...

Amadeusz Labuda
30 listopada 2017, 10:07
866
Odsłony
Amadeusz Labuda
30 listopada 2017, 10:07
866
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.