Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacje Win32 w Windows 10 S dzięki odśwież...

Aplikacje Win32 w Windows 10 S dzięki odświeżonej aplikacji Citrix Receiver

Kilka miesięcy temu Microsoft wprwowadził na rynek Windows 10 S, który z założenia miał być prosty, bezpieczny i tańszy. Największą zaletą i jednocześnie wadą (w zależności od punktu widzenia) tej wersji jest wsparcie tylko dla aplikacji ze Sklepu Microsoft. By jednak wyjść poza to ograniczenie niekoniecznie upgrade'ując system do wersji Pro, można skorzystać z aplikacji Citrix Receiver, która uruchamia klasyczne aplikacje Win32 poprzez wirtualizację.

Na temat aplikacji do uruchamiania aplikacji [sic!] pisaliśmy już wstępnie w maju. Teraz firma Citrix ogłosiła wydanie Receivera oparte na technologii Microsoft Desktop Bridge (Project Centennial) i dostępne do pobrania ze Sklepu Microsoft. Ta "sklepowa" wersja Citrix Receiver - jak twierdzi wydawca - oferuje wszystkie kluczowe funkcje wymagane przez klientów korporacyjnych i pozwala korzystać z automatycznych aktualizacji instalujących się w tle, co zapewnia łatwiejsze wdrożenia IT. Warto tu podkreślić, że rozwiązanie od Citrix nie jest próbą zamachu na fundamentalne zasady Windows 10 S, lecz rozwiązaniem przez Microsoft jak najbardziej wspieranym. Jak mówi Steve Teixeira, General Manager ekosystemu Windows ISV w Microsoft: "Microsoft jest podekscytowany posiadaniem Citrix Receivera dla urządzeń z systemem Windows 10, który jest dostępny w Sklepie Microsoft, dzięki czemu można jeszcze łatwiej i bezpieczniej łączyć się z nowymi i istniejącymi aplikacjami z dowolnego urządzenia z systemem Windows 10 S. Informacja ta jest kolejnym przykładem silnej współpracy Microsoftu z Citrix w celu rozszerzenia możliwości urządzeń z Windows 10 dla nowoczesnej, cyfrowej siły roboczej".

Citrix Receiver

Jedną z nowości w Citrix Receiver jest wsparcie dla Skype dla Firm, które uruchamiać już można w środowisku zwirtualizowanym. Stało się to możliwe dzięki implementacji mechanizmu multimedialnego Citrix Real Time Media (RTME). Obok aplikacji Receiver firma dostarcza też usługi, takie jak Citrix XenApp. W ostatnim wpisie możemy przeczytać, że stanowi ona "najlepszy sposób na zyskanie dostępu do krytycznych dla firmy aplikacji Win32". Na koniec warto dodać, że Receiver przeznaczony jest nie tylko dla użytkowników korporacyjnych i nie tylko dla Windows 10 S. Aplikacja działa równie dobrze w "zwykłym" Windows 10 dla PC i Windows 10 IoT Enterprise oraz - jak wynika z danych w Microsoft Store - na HoloLens i Windows 10 Mobile.

Aplikację Citrix Receiver można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
30 listopada 2017, 00:30
1 108
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 listopada 2017, 00:30
1 108
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.