Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Niedługo w Windows 10 pojawi się odświeżony P...

Niedługo w Windows 10 pojawi się odświeżony Pasek gry

Zmiany graficznego interfejsu w Windows 10, mimo iż początkowo niezauważalne, z biegiem czasu coraz bardziej rzucają się w oczy – zwłaszcza, gdy w jednym obszarze systemu pojawi się ich większa ilość. Jako przykład drobnych modyfikacji można w tym miejscu podać specjalny efekt graficzny towarzyszący kliknięciom myszy w głównym menu ustawień. Jeśli dobrze się przyjrzymy, to okaże się, że wokół kursora pojawia się swego rodzaju ledwie widoczna aureola (efekt halo) – co ciekawe, pojawia się to wyłącznie podczas korzystania z ciemniejszego schematu wyglądu. Oczywiście od czasu do czasu pojawiają się też spore przeróbki, sprawiające, iż dany element wygląda zupełnie inaczej niż uprzednio. Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku Paska gry, który w ostatnim testowym buildzie Windows 10 przeszedł sporą przemianę – zarówno pod względem zastosowania, jak i samego wyglądu.

Odświeżony Pasek gry

Pierwszym co zauważyć możemy w nowym Pasku gry, to zdecydowanie odmienny design – powiększył on swoje rozmiary oraz zyskał efekt przeźroczystości, będący zapewne wstępem do zastosowania będącego ostatnio na topie akrylu. Co istotne, pasek wspierać będzie zarówno jasny, jak i ciemny tryb wyświetlania okien. Z paska zniknął awatar gracza, a zastąpił go po prostu dużo czytelniejszy Tag gracza (pseudonim). Najistotniejszą z perspektywy mechaniki zmianą okazuje się dodanie kilku przydatnych skrótów, ukrytych pod odpowiednimi ikonkami – za ich pomocą przejdziemy do naszego profilu Xbox Live oraz Mixer, folderu zawierającego nagrania, a także do ustawień. Nie mniej istotny może okazać się dla osób zabieganych wyraźny zegar, choć spełnia on w tym przypadku raczej formę dekoracyjną niż użytkową (choć całkiem ciekawym pomysłem byłoby ustawienie z tego poziomu alarmu, dzięki któremu ściślej kontrolowalibyśmy swoje sesje z grą). Ostatnim o czym warto wspomnieć przy okazji omawiania odświeżonego Paska gry to fakt, że pojawiło się w nim kilka prostych kontrolek, umożliwiających sterowanie podstawowymi opcjami nadawania transmisji z gry.

Jak widać Microsoft w dalszym ciągu walczy o uznanie graczy, oddając w ich ręce coraz to lepsze rozwiązania. Jest to o tyle istotne, że ostatnie ulepszenia nie zawsze zyskiwały sobie ich przychylność – wystarczy wspomnieć Tryb gry, który przynosił w praktyce więcej szkody niż pożytku. Czy nowy Pasek gry trafi do kategorii must have każdego miłośnika komputerowych rozgrywek, dowiemy się dopiero z czasem, zwłaszcza, że nowe rozwiązanie nie jest jeszcze dostępne nawet dla Insiderów – jego kod jest na chwilę obecną ukryty w systemie, zaś żeby z niego skorzystać, potrzeba nie lada wysiłku.

Amadeusz Labuda
27 listopada 2017, 10:00
1 029
Odsłony
Amadeusz Labuda
27 listopada 2017, 10:00
1 029
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.