Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Visual Studio 2017 w nowej wersji 15.5. Dostę...

Visual Studio 2017 w nowej wersji 15.5. Dostępne są też VS Tools for AI

W marcu tego roku Microsoft wprowadził na rynek Visual Studio 2017. Uruchomiona w 20 urodziny platformy, "najbardziej produktywna" - jak mówią twórcy - wersja VS została wyposażona w dość obszerny zestaw nowości. Dziś jest ich jeszcze więcej, bowiem Microsoft oddał do użytku przedpremierową wersję Visual Studio 2017 version 15.5. Inną interesującą nowością jest zestaw narzędzi zorientowanych na sztuczną inteligencję. O tych (i o kilku innych) nowościach Gigant z Redmond mówił dziś na swojej konferencji deweloperskiej Connect(); 2017.

Doroczna edycja Microsoft Connect(); stała się okazją do zaprezentowania najświeższych trendów i narzędzi programistycznych spod znaku VS. Wizję firmy zarysował Scott Guthrie, który mówił o nowych technologiach Microsoftu związanych z przetwarzaniem danych i o międzyplatformowych narzędziach deweloperskich. EVP z Microsoft wspomniał też o zaangażowaniu firmy w open source i kluczowych dla aplikacji scenariuszach, po które sięgnąć mogą deweloperzy, by wzbogacić swoje produkty o sztuczną inteligencję. Najważniejszą nowością jest oczywiście poglądowa wersja aktualizacji 15.5 dla Visual Studio 2017. Wprowadza ona m.in. wsparcie narzędziowe F# dla projektów .NET Core SDK, wsparcie dla zestawu funkcji językowych w wersji 7.2 dla kompilatora C#, poprawione formatowanie składni Razor czy wreszcie wsparcie dla wieloetapowych Dockerfiles, pozwalających upłynnić tworzenie zoptymalizowanych obrazów kontenerów.

Visual Studio 2017 15.5

Kolejną wartą odnotowania nowością jest wydanie Visual Studio Tools for AI. Używając tego zestawu narzędzi, deweloperzy i analitycy danych mogą rozwijać modele AI z wykorzystaniem pełnego potencjału Visual Studio w zakresie frameworków i języków. Pojawiły się też aktualizacje .NET, które pomogą jego deweloperom pożytkować modele AI w aplikacjach. "W dobie dzisiejszej inteligentnej chmury wschodzące technologie, takie jak AI, stanowią potencjał zmiany każdego aspektu naszej interakcji ze światem. Deweloperzy znajdują się w pierwszej linii kształtowania tego potencjału. Dziś na Connect(); ogłaszamy nowe narzędzia i usługi, które pomogą deweloperom budować aplikacje i usługi dla napędzanej przez AI przyszłości, używając platform, języków i narzędzi do współpracy, które są już znane i lubiane" - dodaje Guthrie.

Więcej na temat dzisiejszych aktualizacji i nowości znajdziemy w artykule Visual Studio 2017 version 15.5 - Preview Release Notes.

Krzysztof Sulikowski
15 listopada 2017, 19:57
1 081
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 listopada 2017, 19:57
1 081
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.