Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Możliwość wysłania gry w formie upominku już ...

Możliwość wysłania gry w formie upominku już dla wszystkich na Xbox One

Opcja zakupu i wysłania gry jako upominku pojawiła się w Sklepie Microsoft (Sklepie Xbox) pod koniec października, choć dostęp do niej mieli tylko Xbox Insiderzy w pierścieniu Alpha z regionu USA. Zastanawialiśmy się wówczas, czy Microsoft zdąży z ogólną dostępnością funkcji przed świętami. Okazało się, że zdążył... i to jeszcze nawet przed Black Friday.

Jak wyjaśniał wcześniej Mike Ybarra, "Microsoft Store pozwala teraz dawać prezenty w postaci cyfrowych gier na Xbox One, 'trwałej' zawartości do pobrania (DLC - paczek map, skinów do broni etc.), Xbox Live Gold i Xbox Game Pass - wszystko z poziomu waszej konsoli! Wystarczy wybrać grę ze Sklepu, zaznaczyć 'Kup jako upominek' i wysłać ją przyjacielowi lub komuś z rodziny, wybierając ich Gamertag lub wpisując adres e-mail". Ybarra poinformował teraz o wyjściu funkcji z fazy poglądowej i jej dostępności "dla wszytkich".

Kup jako upominek

Przedpremierowo funkcja istniała przez nieco ponad dwa tygodnie i najwyraźniej zdążyła już zyskać na tyle pozytywny feedback, że Microsoft zdecydował się udostępnić ją wszystkim. Niestety, nie podano żadnych informacji odnośnie do wyjścia funkcji poza USA, niemniej jednak po wejściu do Sklepu możemy zobaczyć, że funkcja jest już dostępna w Polsce. Nie można jednak wysyłać prezentów za granicę, tj. jeśli chcemy obdarować naszego znajomego z Polski, grę musimy zakupić w Polsce itd. Sposób zakupu jest dostępny zarówno z poziomu aplikacji Sklepu, jak i poprzez przeglądarkę.

By móc udostępnić zakupioną przez nas grę odbiorcy z naszej listy znajomych lub dowolnie wybranej osobie z naszego regionu (wysyłając jej link do pobrania np. w wiadomości e-mail), na stronie gry klikamy przycisk Kup jako upominek. Szczegóły tej formy zakupu opisaliśmy już w naszym wcześniejszym wpisie.

Krzysztof Sulikowski
14 listopada 2017, 20:06
708
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 listopada 2017, 20:06
708
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.