Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Z Windows Mixed Reality rower stacjonarny nie...

Z Windows Mixed Reality rower stacjonarny nie musi straszyć nudą

Listopadowa aura nie sprzyja zbytnio wycieczkom rowerowym, dlatego część cyklistów przesiada się na stacjonarną namiastkę roweru. Nie pozwala to jednak cieszyć się widokami na trasie, chyba że włączy się telewizor albo... zanurzy w świecie wirtualnym. Taką możliwość do swojej oferty włączył VirZOOM, twórca zawartości VR i technologii vSports, który we współpracy z Windows Mixed Reality może zamienić pozornie nudny trening stacjonarny w prawdziwie arcade'ową rozrywkę.

VirZOOM przekształcił rowery stacjonarne Lifecycle Upright i Recumbent z konsolami Discover SE3/SE3 HD w coś na kształt centrum rozrywki i motywacji. Rozwiązanie zapewnia dostęp do zawartości VR firmy, co pozwala wziąć udział w wyścigu konnym na Dzikim Zachodzie, walkach czołgów na linii frontu lub polatać na Pegazie w świecie fantazji, spalając przy tym prawdziwe (a już niekoniecznie wirtualne) kalorie. Gry kontrolowane są poprzez pedały i kontrolery nacisku na kierownicy - VirZOOM Module łączy się z przystosowanym do tego gniazdem w rowerze Lifecycle. Użytkownik otrzymuje też dostęp do ponad 2 mln treningów i programów motywacyjnych. Zapewne sam ten opis nie wystarczy - zobaczcie więc to wszystko w akcji!

VirZOOM wspiera zarówno mobilne rozwiązanie VR Samsunga, jak i połączony z PC zestaw Windows Mixed Reality od Acer. Na razie nie wiadomo, co z pozostałymi zestawami WMR. Co ciekawe, VirZOOM oferuje też swoim klientom specjalne nakładki na zestawy VR, które po skończonym treningu można wyprać. Przepocone gogle wirtualnej rzeczywistości - w przeciwieństwie do szalonych gier oferowanych przez VirZOOM - nie zachęcają bowiem do zbyt entuzjastycznych treningów.

Nie wiadomo jeszcze, czy VirZOOM odniesie sukces wśród użytkowników domowych. Pewne jest za to, że firma myśli o swoim rozwiązaniu jako o pewnego rodzaju wyznaczniku nowoczesnej siłowni czy klubu fitness. Urządzenia są już dostępne w sprzedaży na terenie USA i kilku innych krajów.

Krzysztof Sulikowski
13 listopada 2017, 22:53
812
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 listopada 2017, 22:53
812
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.