Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Azure z opcją automatycznych aktualizacji obr...

Azure z opcją automatycznych aktualizacji obrazów maszyn wirtualnych

Gdy do Azure wprowadzone zostały zestawy skalowania maszyn wirtualnych, wdrażanie i zarządzanie infrastrukturą chmurową na dużą skalę stało się łatwiejsze. Na tym oczywiście nie skończyły się wysiłki Microsoftu, by zoptymalizować koszta tych czynności. Jednym z takich kosztów rosnących wraz ze skalą jest ten związany z utrzymywaniem aktualności każdej maszyny wirtualnej z osobna, podczas gdy aplikacje pozostają uruchomione. Jak w Azure rozwiązano ten problem?

Wielu dostawców systemów wypuszcza nowe, zaktualizowane wersje swoich VM co miesiąc lub częściej, gdy aktualizacje zawierają krytyczne łatki bezpieczeństwa. Ich ręczne instalowanie zwyczajnie zwiększa koszty zarządzania infrastrukturą. Microsoft opracował więc zestaw automatycznych funkcji, które upraszczają aktualizowanie obrazów OS w zestawach skalowania. Pozwala to zaadaptować podejście ustaw-to-i-zapomnij. Automatyczne aktualizowanie obrazów znajduje się już w wersji preview i za jego pomocą wszystkie VM-y z naszego zestawu skalowania będą aktualizowane do najnowszych wersji. Innymi słowy po jednorazowym skonfigurowaniu najnowsze wersje systemu opublikowane przez dostawcę obrazu będą automatycznie aplikowane do zestawu skalowania bez konieczności interwencji użytkownika.

Azure

By zminimalizować czas przestoju aplikacji, aktualizacje dokonywane są partiami. Jednocześnie aktualizacji podlega nie więcej, niż 20% zestawu skalowania. Istnieje też możliwość integracji z Azure Load Balancer. Rekomendowane jest ponadto skonfigurowanie zasad w usłudze Azure Resource Manager, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że zachowana jest spójność z ostatnią wersją OS względem aplikacji. Azure Resource Manager może wymusić automatyczne aktualizacje obrazu we wszystkich zestawów skalowania znajdujących się w naszej subskrypcji.

Azure virtual machine scale set automatic OS upgrades to funkcja pozostająca w wersji poglądowej (brak nawet oficjalnego polskiego tłumaczenia nazwy) i obecnie wspierająca aktualizacje tylko trzech systemów operacyjnych: Windows Server 2016 Datacenter, Windows Server 2012 Datacenter R2 i Ubuntu Server 16.04-LTS. W przyszłości wspieranych systemów będzie oczywiście więcej.

Krzysztof Sulikowski
13 listopada 2017, 13:08
781
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 listopada 2017, 13:08
781
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.