Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Popyt na Xbox One X jest "naprawdę wysoki" - ...

Popyt na Xbox One X jest "naprawdę wysoki" - mówi szef brytyjskiego Microsoftu

Xbox One X okrzyknięty najwydajniejszą konsolą na świecie swoją premierę miał we wtorek. Być może dwa dni to jeszcze za krótko, by orzekać o sukcesie komercyjnym, jednak w tym temacie wyłoniły się już dwa wyraźne głosy. Pierwszy dotyczy prognoz sprzedaży, które znacząco wzrosły. Drugi mówi o wysokim zapotrzebowaniu na nową konsolę na rynkach brytyjskim i irlandzkim.

"Popyt na Xbox One X jest naprawdę wysoki" - powiedział Harvey Eagle, szef Xbox w UK i Irlandii - "Wspaniale jest widzieć taki entuzjazm naszych fanów w stosunku do nowej konsoli. Ciężko pracujemy, by upewnić się, że towar jest dostępny. Zachęcamy klientów do zamówień online lub odwiedzin lokalnych sklepów, by zagwarantować, że zdążą zdobyć Xbox One X przed świętami". Xbox One X oferuje 40% więcej mocy niż konsole konkurencji z tej samej ligi i zapewnia natywne wsparcie dla gier w 4K i HDR. "To najbardziej innowacyjna, najlepiej zaprojektowana konsola, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Granie na niej oznacza granie w prawdziwym 4K i ze wsparciem dla HDR, dzięki któremu osiąga się bardziej żywe, rozświetlone kolory na ekranie i bardziej szczegółowe tekstury. Będziecie mogli dojrzeć więcej szczegółów oddalonych obiektów. Rozszerzona wydajność oznacza z kolei szybsze czasy ładowania i zarówno wyższe, jak i stabilniejsze współczynniki fps, zapewniające płynność gry" - dodaje Eagle.

Xbox One X

Jak mówi Microsoft, podstawowy Xbox One X jest drugą wersją konsoli, która sprzedaje się dobrze po ogłoszeniu dostępności. Pierwszą był Xbox One X Project Scorpio Edition, który zostanie zapamiętany jako najszybciej sprzedający się w pre-orderze Xbox w historii. Project Scorpio trafił do przedsprzedaży w sierpniu, a liczba egzemplarzy była mocno ograniczona, dlatego dziś jego zdobycie nie jest łatwe. Takie posunięcie ze strony Microsoftu zostało przez analityków pochwalone i ich zdaniem edycja limitowana jeszcze bardziej nakręciła sprzedaż Xbox One X. Microsoft dobrze też przemyślał datę premiery. Półtora miesiąca przed świętami oznacza wystarczająco dużo czasu, by zdążyć z zakupem... oczywiście o ile nie zamówiliśmy wcześniej egzemplarza w pre-orderze.

O wyjątkowo dobrej sprzedaży poinformował też GameSpot, popularny sprzedawca gier w USA. Według jego raportu niemal cały dostępny asortyment Xbox One X został wyprzedany w dniu premiery. Microsoft niebawem uzupełni jego zapasy.

Najwydajniejsza konsola w historii - jak utrzymuje Microsoft - cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i mimo dość odczuwalnej dla portfela ceny (499 dolarów/2199 zł) wielu analityków uważa, że jest ona uzasadniona. O wynikach sprzedażowych Xbox One X będziemy jeszcze zapewne informować nie raz. Tymczasem oczekujemy niecierpliwie kolejnych danych, które można będzie odnieść do wyników poprzednich konsol Microsoftu i sprzętu konkurencji.

Krzysztof Sulikowski
9 listopada 2017, 20:31
1 047
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 listopada 2017, 20:31
1 047
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.