Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Popyt na Xbox One X jest "naprawdę wysoki" - ...

Popyt na Xbox One X jest "naprawdę wysoki" - mówi szef brytyjskiego Microsoftu

Xbox One X okrzyknięty najwydajniejszą konsolą na świecie swoją premierę miał we wtorek. Być może dwa dni to jeszcze za krótko, by orzekać o sukcesie komercyjnym, jednak w tym temacie wyłoniły się już dwa wyraźne głosy. Pierwszy dotyczy prognoz sprzedaży, które znacząco wzrosły. Drugi mówi o wysokim zapotrzebowaniu na nową konsolę na rynkach brytyjskim i irlandzkim.

"Popyt na Xbox One X jest naprawdę wysoki" - powiedział Harvey Eagle, szef Xbox w UK i Irlandii - "Wspaniale jest widzieć taki entuzjazm naszych fanów w stosunku do nowej konsoli. Ciężko pracujemy, by upewnić się, że towar jest dostępny. Zachęcamy klientów do zamówień online lub odwiedzin lokalnych sklepów, by zagwarantować, że zdążą zdobyć Xbox One X przed świętami". Xbox One X oferuje 40% więcej mocy niż konsole konkurencji z tej samej ligi i zapewnia natywne wsparcie dla gier w 4K i HDR. "To najbardziej innowacyjna, najlepiej zaprojektowana konsola, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Granie na niej oznacza granie w prawdziwym 4K i ze wsparciem dla HDR, dzięki któremu osiąga się bardziej żywe, rozświetlone kolory na ekranie i bardziej szczegółowe tekstury. Będziecie mogli dojrzeć więcej szczegółów oddalonych obiektów. Rozszerzona wydajność oznacza z kolei szybsze czasy ładowania i zarówno wyższe, jak i stabilniejsze współczynniki fps, zapewniające płynność gry" - dodaje Eagle.

Xbox One X

Jak mówi Microsoft, podstawowy Xbox One X jest drugą wersją konsoli, która sprzedaje się dobrze po ogłoszeniu dostępności. Pierwszą był Xbox One X Project Scorpio Edition, który zostanie zapamiętany jako najszybciej sprzedający się w pre-orderze Xbox w historii. Project Scorpio trafił do przedsprzedaży w sierpniu, a liczba egzemplarzy była mocno ograniczona, dlatego dziś jego zdobycie nie jest łatwe. Takie posunięcie ze strony Microsoftu zostało przez analityków pochwalone i ich zdaniem edycja limitowana jeszcze bardziej nakręciła sprzedaż Xbox One X. Microsoft dobrze też przemyślał datę premiery. Półtora miesiąca przed świętami oznacza wystarczająco dużo czasu, by zdążyć z zakupem... oczywiście o ile nie zamówiliśmy wcześniej egzemplarza w pre-orderze.

O wyjątkowo dobrej sprzedaży poinformował też GameSpot, popularny sprzedawca gier w USA. Według jego raportu niemal cały dostępny asortyment Xbox One X został wyprzedany w dniu premiery. Microsoft niebawem uzupełni jego zapasy.

Najwydajniejsza konsola w historii - jak utrzymuje Microsoft - cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i mimo dość odczuwalnej dla portfela ceny (499 dolarów/2199 zł) wielu analityków uważa, że jest ona uzasadniona. O wynikach sprzedażowych Xbox One X będziemy jeszcze zapewne informować nie raz. Tymczasem oczekujemy niecierpliwie kolejnych danych, które można będzie odnieść do wyników poprzednich konsol Microsoftu i sprzętu konkurencji.

Redakcja: Krzysztof Sulikowski Opublikowano: 9 listopada 2017, 20:31 Odsłon: 533 Kategoria: Xbox One X

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.