Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Resume Assistant w Word pozwoli napisać lepsz...

Resume Assistant w Word pozwoli napisać lepsze CV w oparciu o dane z LinkedIn

Microsoft poinformował dziś o wprowadzeniu nowej funkcji do programu Word, która pomoże nam w "opracowaniu bardziej konkurencyjnych życiorysów zawodowych". Resume Assistant - bo taką nosi nazwę - działa w oparciu o wglądy z LinekIn, pozwalając kandydatowi zaprezentować się od właściwej strony. Jak powstała nowa funkcja i kiedy będzie można z niej skorzystać?

Według badań przeprowadzonych przez Microsoft największą trudność podczas pisania CV sprawia odpowiedni dobór słów. 60% użytkowników stwierdziło, że nie byli pewni, czy sportretowali siebie w najlepszy sposób, a 50% - że ich skrojone na miarę konkretnej branży CV blokowało drogę do sukcesu. 30% przyznało, że nie wie, jak inni w ich roli opisywaliby siebie, a blisko 80% uznało, że chcieliby poznać inne życiorysy osób ze swojej branży. Resume Assistant został zaprojektowany, by rozwiązać wszystkie te problemy.

Jak dokładnie działa funkcja asystenta? Przede wszystkim ma ona wgląd w dane milionów użytkowników LinedIn - w tym prawdopodobnie wielu o podobnym doświadczeniu zawodowym, jak osoba aplikująca - i pomaga użytkownikowi sprawdzić, czy sposób pisania jest poprawny. Microsoft poinformował, że około 80% życiorysów pisanych jest w Wordzie. Z tego względu jego integracja z LinkedIn wydaje się całkiem wartościową propozycją. Użytkownicy programu zyskają wgląd w popularne umiejętności z profilów LinkedIn i będą mogli dodawać je do swojego CV. Można też będzie zobaczyć przykładowe życiorysy pasujące do danego stanowiska i sięgnąć do artykułów z poradami dotyczącymi pisania. Ostatnią z odnotowanych nowości będzie możliwość skorzystania z ProFinder, by otrzymać profesjonalną pomoc.

Word Resume Assistant

Resume Assistant zadebiutuje w kompilacjach Office Insider w tym tygodniu, a do ogólnodostępnego wydania Word w Office 365/Microsoft 365 trafi w najbliższych miesiącach.

Krzysztof Sulikowski
9 listopada 2017, 02:21
996
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 listopada 2017, 02:21
996
OdsłonyKomentarze

Korzystałam ze strony szybkiecv i według mnie najlepsza i najłatwiejsza w obsłudze stronka. Wszędzie wskazówki co i gdzie napisać i mnóstwo szablonów do wykorzystania przy wersji premium ;)
adkawpadka, 28 listopada 2017, 08:34

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.