Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Po instalacji Fall Creators Update wystąpić m...

Po instalacji Fall Creators Update wystąpić mogą problemy z rysikiem

Minęło już nieco czasu od udostępnienia przez Microsoft ostatniej wielkiej aktualizacji dedykowanej Windows 10. Jak to zwykle bywa, poza sporą ilością nowej zawartości i funkcji wprowadziła ona niestety również parę problemów. Jeden z nich dotyczy rysików Microsoftu, które - jak się okazuje - w przypadku Fall Creators Update sporadycznie odmawiają współpracy, przestając zupełnie reagować. Nie dotyczy to rzecz jasna wszystkich użytkowników, jednakże osób zgłaszających usterkę nie brakuje.

Rysik Microsoftu

Wszystko wskazuje na to, że problemy spowodowane są przez błąd występujący przy parowaniu urządzenia z komputerem. Objawia się on na dwa sposoby – urządzenie nie potrafi się połączyć, bądź też po prostu łączność zostaje zerwana zupełnie przypadkowo w trakcie korzystania ze stylusa. Co prawda usterka nie została jeszcze oficjalnie rozwiązana przez Microsoft, jednak znany jest już sposób jej obejścia – należy po prostu uruchomić narzędzie Rozwiązywanie problemów i w sektorze Sprzęt i urządzenia kliknąć Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów, dzięki czemu system spróbuje automatycznie ją naprawić. Jeżeli to nie poskutkuje, spróbować można również zrestartowania sterownika Intel Precise Touch z poziomu Menedżera urządzeń, co według doniesień użytkowników także pomaga w uporaniu się z zaistniałą sytuacją

Najprawdopodobniej problemy z Surface Pen zostaną wyeliminowane w jednej z najbliższych aktualizacji Windows 10, jednak nie jest pewne, kiedy dokładnie to nastąpi. Całkiem możliwe, że użytkownikom przyjdzie się zmierzyć jeszcze z kilkoma usterkami tego typu, jednakże można się było tego spodziewać – w końcu przy takiej ilości nowych funkcji trudno wszystko przetestować na czas.

Amadeusz Labuda
7 listopada 2017, 10:32
838
Odsłony
Amadeusz Labuda
7 listopada 2017, 10:32
838
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.