Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Xbox One X widziany oczami deweloperów

Xbox One X widziany oczami deweloperów

Poznaliśmy już lepiej kilka flagowych produkcji, które w pełnej krasie oddają nowe możliwości Xbox One X i dowiedzieliśmy się co nieco o procesie produkcyjnym. Premierowy event trwa dalej. Jak mówi Larry Hryb, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób gry zainspirowały nowego Xboksa. Teraz w rozmowie z twórcami Assassin's Creed Origins mamy się przekonać, jak to wygląda od drugiej strony, czyli w jaki sposób Xbox One X inspiruje deweloperów.

Xbox One X

Jako pierwszy o swoich doświadczeniach mówi Albert Penello z działu Xbox Console Marketing. Po raz pierwszy słyszymy, że Microsoft chciał stworzyć jedną konsolę, a w zasadzie stworzył dwie. Pierwszą z nich jest Xbox One X, który dziś wchodzi na rynek, a drugą - jej edycja dev kit, przeznaczona dla deweloperów i zaprojektowana dla ich wygody (niemniej jednak o jej istnieniu wiadomo było od dawna). Z wersji tej korzystał właśnie Sylvain Trottier, Assasin's Creed Technology Director z Ubisoft. Jego najbardziej znaczącym wrażeniem było to, jak łatwo przenieść grę do 4K. Sama tylko konwersja zajęła twórcom Assassin's Creed Origins dzień lub dwa. Xbox One X pozwolił też deweloperom "przekroczyć granice" i uzyskać m.in. wyższą szczegółowość obrazu, większe odległości rysowania itd.

Xbox One X

Albert Penello przypomina, że dziś, w dniu premiery Xbox One X, jest już dostępnych 50 aktualizacji rozszerzających gry, a w przyszłym tygodniu dołączy do nich kolejnych siedem. Assassin's Creed Origins jest jedną z najświeższych produkcji (jego premiera miała miejsce zaledwie kilka tygodni temu) i również jedną z najlepiej wyglądających... zwłaszcza w HDR. Ale to nie wszystko. Ubisoft potwierdził kilka kolejnych aktualizacji dla Xbox One X - otrzymają je For Honor, Steep, The Division i Ghost Recon Wildlands.

Xbox One X

Oglądamy teraz partyjkę w Gears of War 4, w której udział bierze jego twórca, Rod Fergusson z The Coalition. Mówi on o kolejnym ciekawym aspekcie Xbox One X z punktu widzenia dewelopera. Korzystając z nowej konsoli gracze mogą wreszcie zobaczyć grę taką, jaką widzieli ją artyści i twórcy. Fergusson także uważa, że 4K, HDR i efekty, takie jak wyższej jakości dynamiczne cienie, wprowadzają do świata gier więcej życia i czynią go bardziej realistycznym.

Krzysztof Sulikowski
7 listopada 2017, 06:49
758
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 listopada 2017, 06:49
758
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.