Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak powstał Xbox One X i co kryje w środku?

Jak powstał Xbox One X i co kryje w środku?

Do tej pory mówiło się głównie o ostatnich osiągnięciach Xbox One X oraz najnowszych i dopiero powstających aktualizacjach, które otrzymają starsze i nowsze tytuły. Dla kontrastu Microsoft przywołuje trochę historii. Jak mówi Phil Spencer, dwa lata temu firma miała otrzymywać od graczy feedback, w którym prosili o trzy rzeczy - moc, społeczność i wybór. Te trzy cechy posiadać ma oczywiście Xbox One X. Już od wczesnych faz rozwoju Project Scorpio miał stać się w zamyśle najpotężniejszą konsolą w historii: "Chcieliśmy stworzyć coś, co nie zostało do tej pory osiągnięte. By tego dokonać, musieliśmy ponownie przemyśleć to, jak dotąd wszystko robiliśmy, i wyciągnąć najlepsze z tego, co już udało się nam zrobić".

Xbox One X

Przez ponad trzy lata rozwoju każdy nanometr i każdy komponent powstającej konsoli został zaprojektowany, by osiągnąć maksimum mocy i wydajności. W rezultacie powstał Scorpio Engine. "Stworzyliśmy całkiem nowe systemy, ponieważ istniejące standardy branżowe nie były wystarczające" - mówi Microsoft i dodaje, że najpotężniejszy procesor został umieszczony w najmniejszej obudowie w dziejach Xboksa.

Xbox One X

Na klipie możemy podejrzeć nieco procesów produkcyjnych. Xbox One X był testowany niezliczoną ilość razy, także w tak nietypowych warunkach, jak "najcichsze miejsce na Ziemi", czyli w niesamowicie wyciszonym pomieszczeniu. Firma testowała konsolę także w wielu możliwych scenariuszach i otoczeniach, by przeanalizować wszelkie możliwe kombinacje. Dbałość o szczegóły jest porażająca i naszym zdaniem bije na głowę nawet to, co widzieliśmy w dziale Surface. Ultranowoczesne laboratoria, skanowanie 3D różnego rodzaju gripów kontrolera i dłoni użytkowników, multum prototypów to rzeczy, które bez wątpienia robią wrażenie. Pokazano też w końcu easter egga, czyli wygrawerowany na płycie głównej konsoli wizerunek... a z resztą, sami zobaczcie.

Xbox One X

Przesłaniem klipu jest to, że Xbox One X ma być konsolą dla każdego, dostosowującą się zarówno do mniejszych monitorów, jak i ekranów 4K, dając twórcom możliwości nie odbiegające od wysokobudżetowych PC.

Krzysztof Sulikowski
7 listopada 2017, 06:17
796
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 listopada 2017, 06:17
796
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.