Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak powstał Xbox One X i co kryje w środku?

Jak powstał Xbox One X i co kryje w środku?

Do tej pory mówiło się głównie o ostatnich osiągnięciach Xbox One X oraz najnowszych i dopiero powstających aktualizacjach, które otrzymają starsze i nowsze tytuły. Dla kontrastu Microsoft przywołuje trochę historii. Jak mówi Phil Spencer, dwa lata temu firma miała otrzymywać od graczy feedback, w którym prosili o trzy rzeczy - moc, społeczność i wybór. Te trzy cechy posiadać ma oczywiście Xbox One X. Już od wczesnych faz rozwoju Project Scorpio miał stać się w zamyśle najpotężniejszą konsolą w historii: "Chcieliśmy stworzyć coś, co nie zostało do tej pory osiągnięte. By tego dokonać, musieliśmy ponownie przemyśleć to, jak dotąd wszystko robiliśmy, i wyciągnąć najlepsze z tego, co już udało się nam zrobić".

Xbox One X

Przez ponad trzy lata rozwoju każdy nanometr i każdy komponent powstającej konsoli został zaprojektowany, by osiągnąć maksimum mocy i wydajności. W rezultacie powstał Scorpio Engine. "Stworzyliśmy całkiem nowe systemy, ponieważ istniejące standardy branżowe nie były wystarczające" - mówi Microsoft i dodaje, że najpotężniejszy procesor został umieszczony w najmniejszej obudowie w dziejach Xboksa.

Xbox One X

Na klipie możemy podejrzeć nieco procesów produkcyjnych. Xbox One X był testowany niezliczoną ilość razy, także w tak nietypowych warunkach, jak "najcichsze miejsce na Ziemi", czyli w niesamowicie wyciszonym pomieszczeniu. Firma testowała konsolę także w wielu możliwych scenariuszach i otoczeniach, by przeanalizować wszelkie możliwe kombinacje. Dbałość o szczegóły jest porażająca i naszym zdaniem bije na głowę nawet to, co widzieliśmy w dziale Surface. Ultranowoczesne laboratoria, skanowanie 3D różnego rodzaju gripów kontrolera i dłoni użytkowników, multum prototypów to rzeczy, które bez wątpienia robią wrażenie. Pokazano też w końcu easter egga, czyli wygrawerowany na płycie głównej konsoli wizerunek... a z resztą, sami zobaczcie.

Xbox One X

Przesłaniem klipu jest to, że Xbox One X ma być konsolą dla każdego, dostosowującą się zarówno do mniejszych monitorów, jak i ekranów 4K, dając twórcom możliwości nie odbiegające od wysokobudżetowych PC.

Redakcja: Krzysztof Sulikowski Opublikowano: 7 listopada 2017, 06:17 Odsłon: 362 Kategoria: Xbox One X

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.