Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Co nowego w SQL Server 2017 i Azure Data Serv...

Co nowego w SQL Server 2017 i Azure Data Services?

Pod koniec września, po kilku miesiącach egzystencji w wersji przedpremierowej, SQL Server 2017 stał się ogólnodostępny. Dziś na PASS Summit 2017 padły informacje o wielu ulepszeniach zmierzających do systemu. Microsoft zapowiedział też kilka nowości dla Azure.

Na dzisiejszym wydarzeniu Microsoft przedstawił krótką prezentację Microsoft SQL Operations Studio, które zostało opisane jako "darmowe, lekkie narzędzie do tworzenia nowoczesnych baz danych i wykonywania operacji na komputerach z Windows, Mac lub Linux dla SQL Server, Azure SQL Database i Azure SQL Data Warehouse". Z jego pomocą administratorzy baz danych i deweloperzy będą będą mieli na oku podgląd wydajności i zyskają możliwość użycia inteligentnych fragmentów kodu, by zwiększać efektywność. Ponadto za pośrednictwem Integrated Terminal Window do użytku zostanie oddany dość spory pakiet narzędzi wiersza polecenia, takich jak Bash, PowerShell, sqlcmd, bcp i ssh. SQL Operations Studio stanie się dostępny "w ciągu kilku tygodni".

SQL Server 2017

Jeśli chodzi o nowości w Azure, to Microsoft udostępnił w wersji public preview hybrydowe funkcje integracji danych dla Azure Data Factory, co pozwala bez żadnych modyfikacji uruchamiać w chmurze pakiety SSIS (SQL Server Integration Services). W wersji public preview zadebiutowała też nowa, "zoptymalizowana obliczeniowo" warstwa dla Azure SQL Data Warehouse, która zapewnić ma stukrotnie wyższą wydajność i pięciokrotnie większą skalę w porównaniu do usług zoptymalizowanych pod kątem elastyczności. Wspiera ona jednocześnie SSD od NVMe, co stanowi zupełną nowość w usługach tego rodzaju.

Na konferencji Microsoft wspomniał też, że wypuścił nową wersję Power BI Report Server, którą wyposażył w nowe funkcje, takie jak planowane odświeżanie danych, Direct Query i nowy REST API dla deweloperów.

Krzysztof Sulikowski
2 listopada 2017, 21:01
1 040
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 listopada 2017, 21:01
1 040
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.