Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Edge potraktuje baterię iPhone'a z ...

Microsoft Edge potraktuje baterię iPhone'a z taryfą ulgową

Microsoft Edge nie ma najłatwiejszego życia. Przeglądarka zadebiutowała w Windows 10, dla którego była dostępna na wyłączność, i do tej pory zdołała przysposobić sobie zaledwie 5% (według szacunków NetMarketShare) użytkowników PC. Po blisko dwóch latach od premiery Microsoft postanowił wreszcie skończyć z ekskluzywnym podejściem i podobnie jak wiele innych aplikacji wprowadził Edge na Androida i iOS. By jednak zdobyć przychylność klientów, przeglądarka musi czymś się wyróżniać. Microsoft sięgnął więc po sprawdzoną już w Edge zaletę, jaką jest ulgowe traktowanie baterii.

Po wejściu Edge na iOS na początku października przyszedł czas na pierwszą poważną aktualizację. Nowa wersja przeglądarki wprowadza sporo poprawek błędów i zwiększa wydajność, co wpłynąć ma na ogólne doświadczenie użytkowania. Najbardziej znacząca zmiana wiąże się jednak z żywotnością baterii, która dla użytkowników nowoczesnych smartfonów ma znaczenie wręcz krytyczne. Microsoft mówi, że użytkownicy zgłaszali problemy z nagrzewaniem się urządzenia w trakcie korzystania z Edge i w najnowszej aktualizacji zostało to naprawione. Poprawiono też obsługę gestów przeciągania w lewo/prawo, by zwiększyć niezawodność nawigacji wstecz/do przodu w przeglądarce.

Microsoft Edge na iOS i Androida

Przytoczmy teraz pełną listę zmian w nowej aktualizacji:

  • Optymalizacja zużycia baterii - niektórzy użytkownicy zgłaszali, że telefony nagrzewają się lub konsumują więcej baterii podczas używania Edge. Microsoft zajrzał do środka i dokonał paru optymalizacji. Edge powinien odtąd stać się mniej łasy na energię, jednakże Microsoft nadal liczy na feedback.
  • Poprawione przewijanie w lewo/prawo obsługujące nawigację w przeglądarce.
  • Dodano wsparcie dla akcji i rozszerzeń aktywności, takich jak udostępnianie stron, dodawanie notatek i zapisywanie stron w Pocket.
  • Poprawki wielu innych błędów.

Jako że Microsoft Edge na iPhone'a wciąż pozostaje w wersji Preview, aplikacja może nadal sprawiać problemy. Microsoft poinformował o znanych błędach związanych z integracją z PC, które oczekują na poprawki. Tymczasem aplikację w wersji poglądowej - zarówno na iPhone'a, jak i Androida - można przetestować, udając się na stronę Microsoft Edge Mobile.

Krzysztof Sulikowski
2 listopada 2017, 18:26
1 044
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 listopada 2017, 18:26
1 044
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.